علم و تکنولوژی

مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای انتها نامه های دانشجویی به تعویق افتاد

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی از به تعویق افتادن مرحله نیمه نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای به دلیل ویروس کووید 19 خبرداد.

19 تیر 1399

نرم افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!

آن ها معتقدند که تصمیمات این طراحی، شامل این واقعیت است که این برنامه از یک بانک اطلاعاتی متمرکزازافراد مبتلا استفاده می نماید واین بدان است معنی که می تواند کاربران این نرم افزار را به خطر اندازد.

18 تیر 1399

شروع فعالیت وایمو برای فراوری خودروهای خودران در فونیکس

شرکت وایمو از جمله زیرمجموعه های آلفابت فعالیت خود را برای فراوری خودروهای خودران در شهر فونیکس آمریکا از سر می گیرد.

15 تیر 1399

تفاوت و چالش های بازسازی ابنیه تاریخی با ساخت یا تعمیر ساختمان های امروزی

آثار و ابنیه تاریخی علاوه بر رعایت نکات فنی و ایستایی و مقاومت در برابر زمین لرزه و ارتعاشات و نیز بهره مندی از نکات ریز و درشت اقلیمی، به لحاظ برخورداری و آمیختگی با فرهنگ، هنر و روح و روان و مقیاس انسانی و نیز بهره مندی از مصالح سنتی و همسو با طبیعت و...

13 تیر 1399

تربیت نیروی انسانی در حوزه سلول های بنیادی لازم است ، ایجاد 5 پژوهش سرای دانش آموزی در کشور

دانش آموزان آینده سازان این سرزمین هستند و تربیت و پرورش آن ها موضوعی مهم برای پیشرفت محسوب می گردد به همین منظور تا کنون 5 پژوهش سرای دانش آموزی در کشور ایجاد شده است.

12 تیر 1399

همکاری 12 بازی بزرگ برای سرگرم کردن کاربران در روزهای قرنطینه

12 بازی ایرانی در اقدامی مشترک و طی پویش #سرگرمیت-باما بازی های خود با محتواهای جدید و متنوع را در اختیار علاقمندان به بازی در روزهای قرنطینه قرار می دهند.

4 تیر 1399

با چه بودجه ای می توانیم در لویزان خانه رهن و اجاره کنیم؟

تهران در گذر سال ها از همه جهت های جغرافیایی رشد و توسعه پیدا نموده است. بنابراین بسیاری از مناطقی که پیش از این بخشی از مناطق بیابانی و خالی از سکنه حومه تهران محسوب می شدند، در حال حاضر شهرک و محله های جوان و نوظهور اطراف تهران را تشکیل می دهند. البته...

2 تیر 1399

دانلود Multi Measure Tools Full 17.9 - مجموعه ابزار اندازه گیری

برنامه Multi Measure Tools v17.9 by PC Mehanik، مجموعه ابزار کاربردی مخصوص دستگاه های اندرویدی است.

31 خرداد 1399

چین : ترامپ مقابل کوشش های جهانی برای مبارزه با کرونا قرارنگیرد

وزارت امور خارجه چین با انتقاد از سیاست های آمریکا در قبال سازمان بهداشت جهانی از دونالد ترامپ خواست در سمت غلط جهت کوشش های جهانی برای مقابله با کروناویروس قرار نگیرد.

30 خرداد 1399

هوشمندسازی 60 درصد مدارس گلستان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان از مراحل پایانی هوشمندسازی مدارس استان اطلاع داد و گفت: 60 درصد مدارس گلستان هوشمندسازی شده است.

30 خرداد 1399

دیپلمات روس: واشنگتن هنوز واقعیت های کرونا را درک نکرده است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی گفت که برنامه واشنگتن درباره در اختیار دریافت سهم بازار روسیه در زمینه انرژی هسته ای عجیب بوده و نشان می دهد آمریکا هنوز واقعیت های پسا کرونا را درک نکرده است.

29 خرداد 1399

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالی که گذشت

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به تشریح اقدامات و برنامه های دانشگاه در سال 98 پرداخت و گفت: مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی و کانون صنعت قند و شکر در دانشگاه گرفته شد.

27 خرداد 1399

آخرین روستای زیرزمینی در جهان!

روستای حادج در تونس | Haddej Village in Tunisiaتصویر غالبی که از جایی به نام روستا در ذهن هر کسی به صورت عمومی نقش می بندد این است که محیطی سر سبز و زیبا با خانه های چوبی و سنگی که همه چیز دست ساز انسان است و دخالت تکنولوژی و ماشین ها در آن کم است را در دید خواهد داشت...

24 خرداد 1399

دانش بنیان ها کلید پیروزی در برابر کرونا، نیاز بیمارستان ها به ونیتلاتور از طریق شرکت های داخلی تأمین می شود

شرکت های دانش بنیان با تولید دستگاه های ونتیلاتور یا دستگاه تنفس مصنوعی مانع از درگیر شدن ایران در بحران جهانی کمبود ونتیلاتور شده اند.

24 خرداد 1399

سخن گوهربار امام صادق (ع) درباره آداب کارگشایی

حدیث امام صادق (ع) درباره آداب کارگشایی را اینجا بخوانید.

23 خرداد 1399

خبرنگاران بهره برداری از نخستین مزرعه تولید قارچ دارویی گانودرما در فارس

شیراز-خبرنگاران-مدیر صدور مجوز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: برای نخستین بار مجوز بهره برداری از یک واحد تولید و پرورش قارچ دارویی گانودرما در شهرستان فسا از توابع این استان صادر شد.

20 خرداد 1399

ارائه تنفس سه ماهه به تسهیلات شرکت های پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه از تنفس سه ماهه تسهیلات ارائه شده به شرکت های حاضر در این پارک و عدم دریافت اجاره بها از این شرکت ها در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع داد.

17 خرداد 1399

تحلیل ترافیک بین الملل اینترنت ایران در سال 98 منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، امیر ناظمی در توئیتر در خصوص شرایط ترافیک بین الملل اینترنت در سال 98 گفت: 63 درصد ترافیک بین الملل اینترنت در سال 98 مربوط به ترافیک غیرمستقیم است که شامل خدمات اپلیکیشن ها و به روزرسانی ها، تبلیغات و شبکه توزیع محتوا می شود.

16 خرداد 1399

سیزده رو از دل بدر کن

خبرنگاران/لرستان هموطن در خانه بمان و سیزده رو از دل بدر کن.

30 اردیبهشت 1399

دانلود AIMP 3.01-Build-972 - پلیر صوتی محبوب و پر امکانات

نرم افزار AIMP با پشتیبانی از بیشتر فرمت های صوتی عملکرد قابل قبولی داشته و فایل های صوتی مورد علاقه شما را با بهترین کیفیت پخش خواهد نمود.

29 اردیبهشت 1399
تعداد: (174)