اخبار صنعت

طراحی ربات های جراح و شوینده توسط محققان دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد حسین حسینیان رئیس دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاحیه پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک گفت: در طول سال، 20 -30 کنفرانس در زمینه برق در دانشکده های بزرگ و کوچک دانشگاه برگزار می کنیم.

16 آذر 1398

تغییر موضع لیندسی گراهام درباره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه

ایسنا نوشت: سناتور جمهوریخواه آمریکایی که تاکنون از تصمیم دونالد ترامپ برای خارج ساختن نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه انتقاد می کرد با تغییر موضعش گفت، به این حرکت خوشبین شده و راه حل هایی تاریخی را در اجرای آن می بیند.

13 آذر 1398

تداوم اعتراضات در لبنان و زخمی شدن 40 نیروی امنیتی

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، اداره کل امنیت عمومی لبنان با صدور بیانیه ای از زخمی شدن 40 نفر از نیروهای امنیتی این کشور در جریان اعتراضات لبنان اطلاع داد.

9 آذر 1398

ارائه تسهیلات دوبرابری به شرکت های دانش بنیان ، نیروی انسانی جوان رمز موفقیت در برابر امپریالیسم است

برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

9 آذر 1398

ضرورت مقابله با شکل گیری خرید و فروش اموال مسروقه

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام از ضرورت مقابله با شکل گیری بازارخرید و فروش اموال مسروقه در سطح استان خبر داد.

8 آذر 1398

تحقیقات هوآوی در زمینه شبکه های 6G

هنوز شبکه 5G در بسیاری از کشورها فراگیر نشده است ولی هوآوی با نوآوری های خود به دنبال خلق شبکه های 6G با سرعتی معادل صد برابر نسل پیشین است. شرکت هوآوی برای توسعه 6G با مراکز پژوهشی مختلفی همکاری می کند.

1 آذر 1398

نقش آفرینی پژوهشی جهاد دانشگاهی در حوزه پسماند و تالاب انزلی

استاندار گیلان در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: جهاد دانشگاهی با توجه به سوابق و توانمندی هایی که دارد در حوزه پسماند، تالاب انزلی، چای و برنج نقش آفرینی پژوهشی داشته باشد.

29 آبان 1398

ارائه خدمات لیزینگی به شرکتهای خریدار محصولات دانش بنیان

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیاوش ملکی فر دشب گذشته ر آخرین روز از گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو، اظهار کرد: هدف و چشم انداز صندوق نوآوری و شکوفایی این است که واحدهای صنعتی کشور را به یک شبکه پویا، نوآور و خلاق از...

28 آبان 1398

ایجاد بستر برای فعالیت مالی مشارکتی و گروهی در ایران لازم است

به گزارش خبرنگاران، بهره گیری درست از فضای ایجاد شده در دوران پساتحریم برای بهبود فضای مالی کشور در حال حاضر به یکی از موضوعات مهم تبدیل شده به گونه ای که بسیاری از کارشناسان و مسئولان این حوزه اتفاق نظر دارند که در صورت نبود برنامه ریزی درست و کارشناسی...

24 آبان 1398

معرفی برترین دانشگاه های مهندسی در جهان، پیشرفت دانشگاه های آسیایی

جعفر مهراد در گفتگو با خبرنگاران گفت: در رتبه بندی تامیز در حوزه مهندسی و فناوری قاره آسیا همچنان فزونی خود را دوش به دوش دانشگاه های آمریکا و اروپا حفظ کرده است و عملکرد دانشگاه های این قاره، مناسب و درخور توجه است.

24 آبان 1398

مسئول فنی برای تجهیزات پزشکی؛ آری یا خیر؟

به دنبال طرح مباحثی مبنی بر ایفای وظایف کارشناسان تجهیزات پزشکی توسط داروسازان، رییس سازمان غذا و دارو، گفت: در حال ساماندهی تخصص های حوزه تجهیزات پزشکی هستیم تا بتوان از کارشناسان متخصص این حوزه برای بخش های مختلف تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه ای استفاده...

20 آبان 1398

7 شرکت نانویی صنعت کشاورزی و بسته بندی در نمایشگاه نانو حاضر خواهند شد

7 شرکت فعال در حوزه صنعت کشاورزی و بسته بندی حضور خود را برای شرکت در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو قطعی کردند.

13 آبان 1398

درآمد آینده بازار اینترنت اشیا به 1400 میلیارد تومان می رسد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، مهدی روحانی نژاد به تشریح اشکال مختلف اینترنت اشیا و تاثیر آن بر زندگی روزمره پرداخت و از خانه، حمل و نقل، سرویس سلامت، انرژی، صنایع، کشاورزی، خرده فروشی و شهر هوشمند به عنوان مظاهر مختلف ورود فناوری اینترنت...

12 آبان 1398

بحران کامل تر شد؛ دیاباته تا یک ماه برنمی گردد

شیخ دیاباته در دقیقه 37 بازی با نفت مسجدسلیمان بر اثر ضربه ای که به دنده اش خورد مصدوم و از زمین بازی خارج شد.

9 آبان 1398

افزایش 20 هکتاری سرانه فضای سبز مجتمع آراد کوه

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اقدامات دوسالانه این سازمان را تشریح کرد و از افزایش 20 هکتاری سرانه فضای سبز مجتمع آراد کوه، انعقاد قرارداد با شرکت کره ای در مورد استحصال گاز متان از مراکز دفن پسماند در مرکز پردازش و دفع آراد کوه و فراوری...

8 آبان 1398

لیگ برتر فوتبال، تساوی نفت مقابل شهر خودرو و پارس برابر نساجی در نیمه اول

نیمه نخست دو دیدار همزمان از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال با نتیجه تساوی به خاتمه رسید.

8 آبان 1398

قلعه نویی: آن چیزی که نفت مسجدسلیمان مقابل ما بازی کرد فوتبال نبود!، روز مرگ من است که تیمم تحت هر شرایطی بخواهد ببرد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان از سنگربان تیم نفت مسجدسلیمان به عنوان یک سوپرمن یاد کرد.

3 آبان 1398

فیلتر دوده داخلی سازی شود

به دنبال درخواست لغو قانون فیلتر دوده از سوی ایران خودرو دیزل، عضو هیأت علمی دانشگاه بهشتی تأکید کرد که فیلتر دوده در شرایط تحریم، از منابع مختلف قابل تامین است و حتی قابلیت تولید داخل دارد.

3 آبان 1398

فهرست ظریف از جنایات در یمن و اشاره به راهکارهای دیپلماتیک ایران

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی درباره جنایات اجرا شده در یمن به بعضی از ابتکارهای دیپلماتیک ایران در طول سالهای مخنلف اشاره نمود.

2 آبان 1398

بحران اقتصادی باز هم عمران خان را رهسپار عربستان کرد

نخست وزیر پاکستان 19 سپتامبر به دعوت رسمی ولیعهد عربستان به این کشور سفر می کند.

2 آبان 1398
تعداد: (79)