اخبار صنعت

مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای انتها نامه های دانشجویی به تعویق افتاد

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی از به تعویق افتادن مرحله نیمه نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای به دلیل ویروس کووید 19 خبرداد.

19 تیر 1399

(جدول) قمیت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو دوشنبه 22 اردیبهشت

طی روز ها و هفته های اخیر قیمت خودرو رشد عجیبی به خود دید تا جایی که قیمت مناسب ترین خودرو بازار یعنی پراید از مرز 90 میلیون تومان در بازار آزاد هم گذر کرد و کار به آنجا کشید که رئیس جمهوری عصر آدینه در تماس تلفنی با وزیر صمت به صورت تلویحی از وی خواست هر...

18 تیر 1399

سهمیه سوخت جانبازان تعدیل شد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از تعدیل سهمیه سوخت جانبازان تا سقف روزانه 200 هزار لیتر طبق مصوبه کارگروه ماده 8 تصویب نامه هیئت وزیران خبر داد.

12 تیر 1399

کرملین: روسیه خود را برای دوره کاهش قیمت نفت ایمن نموده است

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه با دروغ خواندن بعضی کوشش ها برای سیاسی جلوه دادن یاری های مسکو به سایر کشورها در مبارزه با کرونا، تأکید کرد که روسیه به خوبی توانایی پشت سر گذاشتن دوره کاهش قیمت نفت را دارد.

8 تیر 1399

همکاری 12 بازی بزرگ برای سرگرم کردن کاربران در روزهای قرنطینه

12 بازی ایرانی در اقدامی مشترک و طی پویش #سرگرمیت-باما بازی های خود با محتواهای جدید و متنوع را در اختیار علاقمندان به بازی در روزهای قرنطینه قرار می دهند.

4 تیر 1399

با چه بودجه ای می توانیم در لویزان خانه رهن و اجاره کنیم؟

تهران در گذر سال ها از همه جهت های جغرافیایی رشد و توسعه پیدا نموده است. بنابراین بسیاری از مناطقی که پیش از این بخشی از مناطق بیابانی و خالی از سکنه حومه تهران محسوب می شدند، در حال حاضر شهرک و محله های جوان و نوظهور اطراف تهران را تشکیل می دهند. البته...

2 تیر 1399

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالی که گذشت

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به تشریح اقدامات و برنامه های دانشگاه در سال 98 پرداخت و گفت: مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی و کانون صنعت قند و شکر در دانشگاه گرفته شد.

27 خرداد 1399

آخرین روستای زیرزمینی در جهان!

روستای حادج در تونس | Haddej Village in Tunisiaتصویر غالبی که از جایی به نام روستا در ذهن هر کسی به صورت عمومی نقش می بندد این است که محیطی سر سبز و زیبا با خانه های چوبی و سنگی که همه چیز دست ساز انسان است و دخالت تکنولوژی و ماشین ها در آن کم است را در دید خواهد داشت...

24 خرداد 1399

کتاب خط بنایی؛ تعریف، تقسیم، تعلیم، تحلیلی منتشر شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، خوشنویسی در بین هنرهای اسلامی از ارزش ویژه ای برخوردار است. از این رو جایگاه خاصی در آثار گوناگون، به ویژه در تزیین بناهای مذهبی دارد. خط بنایی؛ تعریف، تقسیم، تعلیم، تحلیلی به واسطه انطباق با آجر به سبب راست گوشه...

23 خرداد 1399

خبرنگاران خریدوفروش مرغ زنده در کشتارگاه های خوزستان ممنوع است

اهواز-خبرنگاران - رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت خوزستان گفت: خرید و فروش مرغ زنده در کشتارگاه های این استان براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار ممنوع است.

20 خرداد 1399

خبرنگاران بهره برداری از نخستین مزرعه تولید قارچ دارویی گانودرما در فارس

شیراز-خبرنگاران-مدیر صدور مجوز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: برای نخستین بار مجوز بهره برداری از یک واحد تولید و پرورش قارچ دارویی گانودرما در شهرستان فسا از توابع این استان صادر شد.

20 خرداد 1399

امیدواریم که تورم ایران در 22 درصد باقی بماند ، 25 هزار میلیارد تومان از ذخایر بانک مرکزی برای کرونا آزاد شد

به گزارش تجارت نیوز، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به کاهش سود وام یک میلیون تومانی برای اقشار آسیب پذیر گفت: بخش عمده ای از پکیچ 100 هزار میلیارد تومانی دولت برای حمایت از کسب وکارها، به همت نظام بانکی بوده است؛...

19 خرداد 1399

نامه جدید نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درباره هزینه آب، برق و گاز

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی پیشنهادی به دولت خواهان رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز اقشار ضعیف شدند.

19 خرداد 1399

ترکیه به دنبال عروس و دامادهای هندی

این روزها که کرونا در بسیاری از نقاط دنیا جولان می دهد و بسیاری از مراسم ها را تقریبا به تعطیلی کشانده است، نگین درخشان شهرهای ترکیه یعنی آنتالیا میزبان عروسی مجلل 1.1 میلیون دلاری (معادل 18.5 میلیارد تومان) زوج هندی بود.

18 خرداد 1399

ارائه تنفس سه ماهه به تسهیلات شرکت های پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه از تنفس سه ماهه تسهیلات ارائه شده به شرکت های حاضر در این پارک و عدم دریافت اجاره بها از این شرکت ها در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع داد.

17 خرداد 1399

خبرنگاران تمامی مراکز و اماکن تجاری در اردبیل تعطیل شدند

اردبیل - خبرنگاران- رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان اردبیل از تعطیل شدن تمام مراکز و اماکن تجاری اردبیل با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

6 اردیبهشت 1399

کشف قدیمی ترین آب زمین

خبرنگاران:زمین شناسان دانشگاه تورنتو و دانشگاه آکسفورد انگلستان، ذخایر آبی را کشف کرده اند که 2.7 میلیارد سال قدمت دارد و مدعی اند این آب در تمامی جاهای زمین وجود دارد.

4 اردیبهشت 1399

زیبایی های مسحورکننده چابکسر

خبرنگاران/گیلان فرماندار رودسر گفت: صنعت توریسم بخوبی در دولت تدبیر و امید تقویت شده است و به صورت اساسی در شهرستان رودسر در حال اجراست.

29 فروردین 1399

کدام ماسک مناسب این روزهاست

در شرایطی که شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان با سرعتی چشمگیر در حال افزایش است، استفاده از ماسک های صورت نتنها در ایران بلکه در جهان رواجی بی سابقه یافته و در بسیاری کشورها نایاب شده است.

24 فروردین 1399

از طرح های اشتغالزای شیلات حمایت می کنیم

خبرنگاران/خوزستان فرماندار ماهشهر گفت: اسکله صیادی بندر امام از شرایط نامطلوبی برخوردار بود اما کمتر از 6 ماه به همت رییس سازمان شیلات کشور شرایط خوبی پیدا کرد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

5 فروردین 1399
تعداد: (135)