23 میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت هستند

به گزارش خبرنگاران، سید حسن زاده قاضی زاده هاشمی صبح پنجشنبه در حاشیه رونمایی از سامانه ارجاع سلامت در مصاحبه با خبرنگاران سامانه ارجاع را آرزوی دیرینه نظام سلامت برشمرد و گفت: حتما بیماران در سطح اول باید معاینه و سپس باید به سطوح بالاتر ارجاع شوند.

23 میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت هستند

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر هزینه های درمان در کشور به دلیل نداشتن نظام ارجاع سنگین و زیاد است اضافه کرد: این امر سبب می گردد تا هزینه های زیادی به کشور تحمیل گردد و نظام ارجاع یاری می نماید تا نکته ای در درمان از قلم نیفتد و هزینه ها را بتوانیم کنترل کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نظام ارجاع در برخی از استان ها مانند گلستان پیشرو است گفت: نظام ارجاع در مازندران نیز آغاز شده است و مدل های متفاوتی برای ارجاع در حال تجربه است.

قاضی زاده هاشمی با عنوان اینکه 23 میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت در کشور هستند توضیح داد: این نظام باید برای کل جمعیت کشور ایجاد گردد و قدم اول آن ایجاد پرونده الکترونیک سلامت است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر برای بیش از 70 میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است گفت: اگر سالانه حدود 10 میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت قرار گیرند، موفقیت بزرگی برای نظام سلامت کسب می گردد.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به بالابودن هزینه های دندانپزشکی به اقدامات اجرا شده در قالب طرح تحول سلامت گفت: تاکنون برای افراد زیر 14 سال عمده طرح های دندانپزشکی اجرا می گردد و حدود 40 میلیون خدمت به دانش آموزان مقاطع مختلف ارائه داده شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه نیست گفت: با شرایط کنونی دولت بعید است بتوانیم فعلا این خدمات را تحت پوشش قرار دهیم و باید بیمه های تکمیلی در این بخش ورود پیدا نمایند.

قاضی زاده هاشمی درباره حمایت از بیماران خاص گفت: تاکنون کمبودی برای تامین دارو و تجهیزات این بیماران مسئله ای نداشته ایم و برنامه ریزی لازم نیز اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 28 بهمن 1397 شناسه مطلب: 393

به "23 میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 میلیون نفر تحت پوشش نظام ارجاع سلامت هستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید