یاد روز سعدی زمینه ساز تقویت روابط فرهنگی ایران و رونق مالی

به گزارش خبرنگاران، عنایت الله رحیمی عصر یکشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم یاد روز سعدی با اشاره به همت مرکز سعدی شناسی برای برگزاری مراسم یادروز این شاعر بزرگ، مطرح کرد: حرکت در این جهت خوب و مؤثر بوده است.

یاد روز سعدی زمینه ساز تقویت روابط فرهنگی ایران و رونق مالی

وی وجود شخصیت برجسته ادبی شیخ اجل، سعدی شیرازی در فارس را در کنار سایر ادبا و اندیشمندان از سرمایه های گرانقدر این دیار برشمرد و تاکید نمود: نباید از چنین داشته های ارزشمندی غفلت بورزیم.

استاندار فارس بیان نمود: بی تردید بهره گیری مناسب از این داشته ها نه تنها سبب ایجاد روابط فرهنگی وسیع در سطح بین المللی می گردد، بلکه ارمغان های مالی فراوانی نیز برای مردم به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به همت مرکز سعدی شناسی برای برگزاری مراسم یاد روز این شاعر بزرگ، مطرح کرد: حرکت در این جهت خوب و مؤثر بوده است.

رحیمی با تاکید بر درونی کردن توجه به صندلی بزرگان دیار فارس، اضافه نمود: توجه به شخصیت های برجسته ای همچون سعدی و حافظ و کوشش برای برگزاری هر چه نیکوتر مراسم بزرگداشت آنان باید از سخن صِرف فاصله گرفته و به مرحله عمل درآید.

وی ادامه داد: درونی کردن این امر زمینه ساز معرفی کردن فرهنگی ایرانی اسلامی و به ویژه فرهنگ استان فارس خواهد شد.

استاندار فارس با ابراز خرسندی از پیش بینی حضور اساتید پر آوازه زبان و ادبیات فارسی، از متولیان برگزاری مراسم خواست با کاستن از سخنرانی های رسمی بر تعداد این سخنرانی های ارزشمند اساتید بیفزایند.

رحیمی همچنین به تقارن مبارک یاد روز سعدی علیه الرحمه با میلاد پر برکت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج)، اعلام کرد: با توجه به اینکه آموزه های دینی و قرانی در آثار سعدی نمودی پر رنگ دارد، باید برنامه ریزی دقیقی برای پیوند این مراسم با شعائر دینی انجام گردد.

وی تاکید نمود: برگزاری چنین مناسبت هایی باید با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده با دغدغه های امروز مردم در جامعه عجین گردد.

استاندار فارس همچنین از متولیان برگزاری این مراسم یادروز خواست به ارائه هنرهایی همچون ترانه سرایی با اشعار سعدی و همچنین برنامه هایی که با هدف عمومی کردن دیدگاه سعدی در جامعه تدوین شده توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری یادروز سعدی در یکم اردیبهشت ماه، این زمان را فرصتی مناسب برای معرفی اقلیم معتدل شیراز و رونق بیش از پیش گردشگری در این شهر دانست.

رحیمی بر حمایت مدیریت ارشد استان از برگزاری مراسم یادروز سعدی تاکید نمودو مطرح کرد: کوشش می کنیم علاوه بر حضور شخصیت های علمی و ادبی از مسئولان کشوری که به این موضوعات علاقه مند هستند نیز دعوت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 1 تیر 1398 شناسه مطلب: 1601

به "یاد روز سعدی زمینه ساز تقویت روابط فرهنگی ایران و رونق مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاد روز سعدی زمینه ساز تقویت روابط فرهنگی ایران و رونق مالی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید