کاهش یک تا دو درجه ای دما در بیشتر مناطق ایران

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی از کاهش یک تا دو درجه ای دما در بیشتر مناطق کشور طی هفته جاری و هفته آینده اطلاع داد و روند بارشی کشور را در روزهای آتی پیش بینی کرد.

کاهش یک تا دو درجه ای دما در بیشتر مناطق ایران

مسعود حقیقت در گفت وگو با خبرنگاران اضافه نمود: در هفته جاری تا دوشنبه هفته آینده (21 آبان ماه) بارش ها در نیمه غربی و مرکز کشور از جمله خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان و جنوب اردبیل فراتر از حد نرمال خواهد بود.

وی ادامه داد: از دوشنبه هفته آینده (21 آبان ماه) تا 28 آبان ماه در جنوب و جنوب غرب کشور از جمله استان های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، اصفهان و غرب کرمان و همچنین منطقه البرز به ویژه البرز غربی بارش ها بیش از حد نرمال پیش بینی می گردد. در این بازه زمانی بارندگی ها در بقیه مناطق کشور در وضعیت نرمال خواهد بود.

مدیر شبکه پایش سازمان هواشناسی اضافه نمود: در هفته جاری و هفته آینده دمای کل کشور بین یک تا دو درجه کمتر از حد نرمال خواهد بود البته هفته آینده در شرق و شمال شرق کشور حدود پنج درجه کاهش دما پیش بینی می گردد.

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی در ادامه گفت: با توجه به شرایط جوی ، دیم کاران نیمه جنوبی کشور تا سرانجام هفته جاری فرصت دارند که نسبت به کاشت گندم و جو اقدام نمایند.

به گفته حقیقت به دلیل کاهش دما در نیمه شرقی کشور توصیه می گردد که دامداران طی دو هفته آتی مراقب بارش های سیل آسا و رگباری باشند همچنین زنبورداران جنوب کشور تمهیدات لازم را برای بارش های رگباری اتخاذ نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش یک تا دو درجه ای دما در بیشتر مناطق ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش یک تا دو درجه ای دما در بیشتر مناطق ایران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید