چشم 20 میلیون کارگر و بازنشسته در انتظار مصوبه جدید شورای عالی کار

به گزارش ویراپارس، رئیس کانون کارگران بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی گفت: 3 میلیون و 300 هزار بازنشسته تأمین اجتماعی و 17 میلیون کارگر منتظر هستند تا تکلیف حداقل حقوق ها در شورای عالی کار تعیین گردد.

چشم 20 میلیون کارگر و بازنشسته در انتظار مصوبه جدید شورای عالی کار

به گزارش گروه اجتماعی ویراپارس، علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان کارگری سازمان تأمین اجتماعی درباره پایان افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: قرار بود در روز چهارشنبه هفته گذشته شورای عالی کار تشکیل گردد و در مورد موضوعات مربوط به افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان تصمیم گیری لازم صورت گیرد که متأسفانه به دلیل عدم حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت این جلسه لغو شد.

وی یادآور شد: با توجه به شکایتی که نماینده های کارگری در شورای عالی کار انجام داده اند منجر به این شد که رئیس قوه قضاییه با سازمان بازرسی کل کشور دستور دهد گزارشی در این خصوص تهیه گردد و مقرر شد که جلسه مجدد شورای عالی کار تشکیل گردد و مستندات را مجدداً آنالیز نمایند، ولی متأسفانه این جلسه برگزار نشد.

رئیس کانون بازنشستگان کارگری سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: 3 میلیون و 300 هزار بازنشسته تأمین اجتماعی و 17 میلیون کارگر منتظر هستند تا تکلیف حداقل حقوق ها معین گردد. اخیراًَ نیز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بحث حق مسکن را مطرح نموده، ولی موضوع ما این نیست و ما به دنبال افزایش حداقل حقوق ها هستیم و 20 میلیون کارگر و بازنشسته منتظرند جلسه شورای عالی کار این موضوع را مشخص تکلیف کند.

دهقان کیا گفت: 8 سال است که همسان سازی حقوق بازنشستگان را مطرح می نمایند و قرار بود سال جاری طلسم این موضوع شکسته گردد و سازمان تأمین اجتماعی این اقدام را انجام دهد اخیراً هم مطرح شده دولت 12 شرکت را بابت بدهی به تأمین اجتماعی واگذار نموده است. اگر این شرکت ها ورشکسته و زیان ده است چرا آن را به تأمین اجتماعی دادند سازمان احتیاج به 17 میلیارد تومان پول برای همسان سازی حقوق بازنشستگان دارد.

وی اضافه کرد: وزیر تعاون، کار و تأمین اجتماعی مدیرعامل تأمین اجتماعی و رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه باید این موضوع را مشخص تکلیف نمایند و انتظار ما این است که افزایش حقوق همراه با همسان سازی اتفاق بیفتد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 1 مرداد 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 9386

به "چشم 20 میلیون کارگر و بازنشسته در انتظار مصوبه جدید شورای عالی کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم 20 میلیون کارگر و بازنشسته در انتظار مصوبه جدید شورای عالی کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید