پروانه بهره برداری به هتل آپارتمان های اردبیل براساس درجه بندی صادر می گردد

به گزارش ویراپارس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از صدور پروانه بهره برداری به هتل آپارتمان ها در این استان بر اساس درجه بندی اطلاع داد.

پروانه بهره برداری به هتل آپارتمان های اردبیل براساس درجه بندی صادر می گردد

به گزارش ویراپارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی استان امروز یکشنبه 20 آبان 97 در جلسه با جامعه صنفی هتل داران توضیح داد: پیش از این معیار ارزیابی کیفی هتل آپارتمان ها بر اساس تعداد ستاره بود.

او با بیان اینکه در یک سال گذشته معیار ارزیابی به درجه بندی تغییر یافته است، افزود: در یک سال گذشته هتل آپارتمان ها فرصت تجهیز و بهسازی خدمات خود را داشتند تا بر اساس درجه بندی پروانه بهره برداری صادر گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل با اذعان به اینکه فعلا صدور پروانه بر اساس ستاره انجام می گردد، ادامه داد: در صورتی که با این شکل از ارزیابی کیفی از سوی سازمان موافقت گردد، صدور پروانه بلا مانع خواهد بود و در غیر این صورت هتل آپارتمان ها یک سال فرصت تجهیز به منظور دریافت پروانه بر اساس معیار درجه بندی را دارند.

فلاحی با بیان اینکه پروانه های صادره به مدت یک سال صادر خواهد شد، افزود: همچنین در خصوص خانه مسافرها مطابق تاسیسات گردشگری 16گانه رفتار می گردد و در جلسه هماهنگی استانی کم و کیف فعالیت هتل آپارتمان ها آنالیز شد.

او با تاکید به اینکه بر اساس مصوبه شورای تامین سرعین فعالیت خانه مسافرها نیز ساماندهی شده و تعدادی که مجوز فعالیت ندارند، مطابق مقررات پلمپ خواهند شد، تاکید نمود: در عین حال بازه زمانی فعالیت هتل آپارتمان ها و روند فعالیت آنالیز خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل همچنین در خصوص انتخابات جامعه هتل داران افزود: تا سرانجام هفته اساسنامه مصوب از طرف معاونت گردشگری و امور حقوقی اداره کل برای اعضا جامعه هتل داران ابلاغ می گردد؛ طی دو هفته آتی مقدمات برگزاری انتخابات جامعه هتل داران فراهم می گردد.

او افزود: جامعه اقامتی هتل داران، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، انجمن تورلیدرها، انجمن آبدرمانی ها، فعالان صنایع دستی و انجمن صنفی مجموعه های پذیرایی بین راهی به عنوان تشکل های صنفی گردشگری مورد حمایت اداره کل هستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 679

به "پروانه بهره برداری به هتل آپارتمان های اردبیل براساس درجه بندی صادر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروانه بهره برداری به هتل آپارتمان های اردبیل براساس درجه بندی صادر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید