پرده های بیمارستان ها؛ میزبان باکتری های مرگبار

نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد پرده های مورد استفاده در بیمارستان ها برای جداکردن تخت های بیماران از یکدیگر و حفظ حریم خصوصی میزبان باکتری هایی مرگبار هستند.

پرده های بیمارستان ها؛ میزبان باکتری های مرگبار

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از تک تایمز، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد پرده های مورد استفاده در بیمارستان ها برای جداکردن تخت های بیماران از یکدیگر و حفظ حریم خصوصی میزبان باکتری هایی مرگبار هستند. این نوع آلودگی ها محدود به پرده های بیمارستان ها نیست و سایر تجهیزات و ابزار بیمارستانی نیز با چنین مشکلاتی روبرو بوده و باید به طور مرتب شستشو داده شده و پاکسازی شوند.

تحقیقاتی که در این زمینه در دانشگاه میشیگان اجرا شده نشان می دهد باکتری های مقاوم در برابر داروهای مختلف در درون پرده های جدانماینده تخت های بیمارستانی لانه می نمایند و به طور گسترده رشد نموده و تکثیر می شوند.

نمونه برداری از 611 پرده بیمارستانی در میشیگان ثابت نموده که در آنها در مجموع 1521 نمونه باکتری خطرناک و مرگبار وجود داشته است. از هر 5 پرده ای که در این آنالیز مورد آزمایش قرار گرفته، یک پرده آلوده به باکتری های مرگبار مقاوم در برابر انواع داروها و آنتی بیوتیک ها بوده است.

بعضی از این باکتری ها علاوه بر پرده در تخت بیماران هم موجود بوده اند و لذا شستشو و ضدعفونی کردن دقیق تمامی تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان ها ضرورتی انکارناپذیر محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 15 تیر 1398 شناسه مطلب: 2246

به "پرده های بیمارستان ها؛ میزبان باکتری های مرگبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرده های بیمارستان ها؛ میزبان باکتری های مرگبار"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید