هجوم قزاق ها برای ورود به شهر آلماتی

به گزارش ویراپارس، پس از اعلام انتها مدت قرنطینه در قزاقستان ساکنان نواحی حومه شهر آلماتی در تلاش برای ورود به این شهر ترافیک چند کیلومتری را ایجاد کردند.

هجوم قزاق ها برای ورود به شهر آلماتی

به گزارش خبرنگار ویراپارس در دوشنبه، پس از اعلام خاتمه مدت قرنطینه در قزاقستان ساکنان نواحی حومه شهر آلماتی در تلاش برای ورود به این شهر ترافیک چند کیلومتری را ایجاد کردند.

صبح امروز تعداد زیادی از ساکنان نواحی حومه شهر آلماتی پیاده و سواره به سمت این شهر حرکت و ترافیک طولانی را ایجاد کردند.

شهرداری آلماتی در پی تهاجم مردم به گذرگاه های مرزی گفت، اگر چه امروز زمان شرایط فوق العاده در قزاقستان به خاتمه رسیده اما رژیم قرنطینه در این شهر حفظ و فعالیت گذرگاه های جاده ای اطراف آلماتی مانند قبل فعالیت می کنند.

اداره پلیس شهر آلماتی نیز با اشاره به تجمع مردم در کنار گذرگاه های جاده این شهر گفت که در پی تجمع تعداد زیادی از ساکنان مناطق حومه شهر آلماتی در کنار گذرگاه های قرنطنیه این شهر هیچ مورد نقض نظم عمومی ثبت نشده است.

بنابر این گزارش، 27 گذرگاه قرنطینه شهر آلماتی در اولین روز اتمام شرایط اضطراری در سراسر این کشور طبق رژیم قبلی فعالیت و ورود به این شهر ممنوع است.

بنابر سخنان ژانداربیک بیکشین پزشک ارشد شهر آلماتی حتی بعد از لغو شرایط فوق العاده در سراسر قزاقستان رژیم قرنطینه در شهر آلماتی حفظ می شود.

پیش از این شهرداری نورسلطان نیز اطلاعات منتشر شده در شبکه های اجتماعی در مورد لغو تدریجی رژیم قرنطینه از 11 می را تکذیب کرد.

با دستور رئیس جمهور قزاقستان از 16 مارس سال جاری در سراسر این کشور شرایط فوق العاده برای یک ماه اعلام شده بود اما بعدا تا 11 می تمدید شد.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت قزاقستان تا ظهر امروز شمار افراد مبتلا به کرونا در سراسر این کشور 5138 نفر را تشکیل می دهد. از این میان 1941 تن بهبود و 31 نفر دیگر فوت کردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 17 تیر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 9231

به "هجوم قزاق ها برای ورود به شهر آلماتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم قزاق ها برای ورود به شهر آلماتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید