نمایشگاه نقاشی هنرمند جنوبی برپا شد، کنکاشی در گذشته پر ابهام

به گزارش خبرنگاران، در این نمایشگاه که عنوانی ندارد و 20 نقاشی در اندازه های کوچک و بزرگ در مقابل دیدگان مخاطب قرار گرفته، آرزو فقیه در نخستین تجربه فردی، نمایشگاهی گردآورده که بر اساس تصاویر خانوادگی است.

نمایشگاه نقاشی هنرمند جنوبی برپا شد، کنکاشی در گذشته پر ابهام

او که روی رنگ قرمز و پرتره های اکسپرسیو تاکید دارد، در بیان و توصیف آثارش به خبرنگاران می گوید: نقاشی های پیش روی و هر آنچه من تاکنون کشیده ام به مثابه کنکاشی در گذشته پر ابهام خویش بوده که همواره ناگزیر به مرور و زیستن دوباره آنها هستم و شاید تلاشی برای بازسازی برش هایی از لحظات از دست رفته ام، است.

فقیه بر این باور است که فضاسازی های فی البداهه و اکسپرسیوگونه یا قرمزهایی که دیوانه وار دوست داردشان شاید فریادهایی هستند که زده نگردیده اند.

این بانوی هنرمند در ادامه به بیان سبک خود می پردازد و می افزاید: از کودکی که نقاشی را شروع کردم بر اساس چهره افراد خانواده به این کار پرداختم تا اینکه وارد هنرستان نقاشی شدم و در ادامه کارشناسی این رشته را پشت سر گذاشتم.

فقیه که جست و جو در گذشته را اساس نقاشی های خود می داند و می گوید: خواسته ام ثبت تصاویر بود و عکس های خانوادگی را نقاشی می کردم و فیگورها را در عکس ها جابه جا می کردم سپس روی بوم پیاده می ساختم.

این هنرمند که وارد فضاهای شخصی گردیده است، درباره سبک و تکنیکش عنوان می نماید: در جاهایی آثارم به سمت اکسپرسیونیسم رفته و گاهی از سبک امپرسیونیسم تبعیت می نمایند.

فقیه درخصوص غمی که در پرتره ها دیده می گردد می گوید: کارهایی که مشاهده می کنید بیشتر حسی است و مخاطبانی که داشتم اظهار می نمایند که چهره ها تاثیر گذارند.

او از جنگ درونی خویش در کشیدن نقاشی نام می برد و می افزاید: این آثار صرفا پیاده سازی یک تصویر روی بوم نیست؛ رنگ بندی و فضاسازی روی آثار، همه فی البداهه است.

این هنرمند که 4 نمایشگاه گروهی هم داشته از علاقه به رنگ قرمز می گوید و عنوان می نماید: ترجیح می دهم از رنگهای قرمز استفاده کنم؛ قرمز را از کودکی دوست داشتم، بنابر این، رنگ قرمز می تواند نمادی از خشم یا عشق باشد، نمی توان آنرا تک بعدی درنظر گرفت.

آرزو فقیه که متولد 26 مرداد 1366 شیراز است و اصالتی بوشهری دارد، پیرامون پرتره هایی که در نظر گرفته و روی بوم پیاده ساخته می گوید: فیگورها یا چهره ها شاید یک شخصیت باشند اما در حالت های متفاوتی دیده می شوند، البته بعضی وقتها خودم را در کارها می بینم اما اساس کارها چهره خانواده ام است.

به گزارش خبرنگاران، نمایشگاه نقاشی آرزو فقیه تا 8 شهریورماه جاری در نگارخانه سروناز واقع شده است و ساعت بازدید از این رویداد 18 تا 22 عنوان گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 2 آبان 1397 شناسه مطلب: 105

به "نمایشگاه نقاشی هنرمند جنوبی برپا شد، کنکاشی در گذشته پر ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه نقاشی هنرمند جنوبی برپا شد، کنکاشی در گذشته پر ابهام"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید