نرم افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!

به گزارش ویراپارس، آن ها معتقدند که تصمیمات این طراحی، شامل این واقعیت است که این برنامه از یک بانک اطلاعاتی متمرکزازافراد مبتلا استفاده می نماید واین بدان است معنی که می تواند کاربران این نرم افزار را به خطر اندازد.

نرم افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!

روسای کادر درمانی و دولت از شهروندان خواسته اند تا به منظور پیشرفت تأثیر آن، برنامه را نصب نمایند

فعالان حقوق بشرهشدار دادند که نرم افزار ردیاب ویروس کرونا می تواند حریم خصوصی مردم بریتانیا را برهم بزند و تبدیل به یک فاجعه دیگر ناشی ازشیوع گردد.

دولت و کادر درمان تاکید نموده است که این برنامه از حریم خصوصی و امنیت افرادی که ازآن استفاده می نمایند، محافظت می نماید و با حفظ این نکته به جمع آوری اطلاعات افرادی که از آن استفاده می نمایند، می پردازد.

اما بعضی از گروه های فعال از جمله عفو بین الملل، معتقدند که این برنامه هنوز ناامن است و می تواند در را برای انواع نظارت مداوم و گسترده تر باز کند.

آن ها معتقدند که تصمیمات این طراحی، شامل این واقعیت است که این برنامه از یک بانک اطلاعاتی متمرکزازافراد مبتلا استفاده می نماید واین بدان است معنی که می تواند کاربران این نرم افزار را به خطر اندازد.

بخش دیجیتال کادر درمانی ملقب به NHSX (برنامه جمع آوری اطلاعات بیماران برای اتخاذ بهترین تصمیم) که توسعه دهنده این برنامه است، خاطر نشان می نماید که این برنامه، فقط نیمه اول کدپستی کاربررا درخواست می نماید، تمام داده های موجود در این برنامه ناشناس هستند و تا زمانی که داوطلبانه نخواهند آن را با کادر درمان به اشتراک بگذارند، از تلفن کاربر، برداشته نمی گردد.

با این حال، کیت آلن، مدیر عفو بین الملل انگلستان گفت که دولت باید به دنبال مدل های برنامه های غیر متمرکز باشد - جایی که داده های ردیاب شیوع مخاطب در دستگاه یک کاربر باقی می ماند.

وی گفت: ما بسیار نگران هستیم که دولت ممکن است قصد داشته باشد داده های خصوصی را به وسیله یک پایگاه داده مرکزی مسیریابی کند، و زمینه را برای نظارت گسترده دولت و نقض حریم خصوصی با اثرات بالقوه تبعیض آمیز فراهم اورد.

وزیران درعوض باید نمونه های حفظ حریم خصوصی غیرمتمرکزمانند بسیاری از دولت های اروپایی را امتحان نمایند.

وی گفت: در این مواقع غیر معمول، برنامه های ردیاب شیوع و سایرفناوری ها به طور بالقوه می توانند ابزار های مفیدی برای نحوه برخورد با ویروس کوید19 باشند، اما حریم خصوصی و حقوق ما نباید به یک قربانی دیگر ویروس تبدیل گردد. برنامه های ردیاب شیوع، باید داوطلبانه و بدون انگیزه یا مجازات باشند.

آزمایش برنامه که در آیل آف وایت (Isle of Wight) اجرا می گردد داوطلبانه است، اگرچه روسای کادر درمانی و دولت از شهروندان خواسته اند تا به منظور پیشرفت تأثیر آن، برنامه را نصب نمایند. وزیر بهداشت، مت هنکوک گفت که نگرانی ها کاملاً اشتباه بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا، گفت: اولا به این دلیل که داده ها در تلفن شما، تا زمانی که به تماس با کادر درمانی برای انجام یک آزمایش احتیاج داشته باشید، ذخیره می گردد وثانیاً هدف این برنامه به طور مختص و ساده کنترل ویروس است، که واقعاً مهم است.

ثالثاً به این دلیل که همه ما مجبور شدیم با اقداماتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه، از نقض قابل توجهی ازآزادی خود دست بکشیم؛ و حالا ما می خواهیم این موارد را آزاد کنیم، و این روش به ما یاری می نماید تا آن ها را آزاد کنیم. من می توانم به شما اطمینان دهم که موارد نگران نماینده کاملاً نادرست است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 18 تیر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 9239

به "نرم افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرم افزار ردیابی کرونا؛ نقض حریم خصوصی؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید