ممنوعیت استخدام فامیلی در شهرداری، در صف آنالیز شورا

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران از قرار دریافت طرح تعارض منافع در شهرداری تهران در صف انتظار ورود به شورا اطلاع داد.

ممنوعیت استخدام فامیلی در شهرداری، در صف آنالیز شورا

بهاره آروین در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد خاتمه آنالیز طرح تعارض منافع در شهرداری تهران که براساس آن انتصابات فامیلی در شهرداری تهران ممنوع می گردد گفت: تاکنون این طرح و ابعاد آن در جلسات مختلف آنالیز گردیده و نهایتا یکشنبه هفته گذشته در جلسه مشترک با حضور اعضای کمیسیون حقوقی و برنامه و بودجه، نهایی شد و در دستور کار هیات رئیسه نهاده شد و در نوبت ورود به صحن قرار گرفته است، تا بتوانیم آن را آنالیز کنیم.

وی با بیان اینکه در جریان آنالیز این طرح به تعداد بندها اضافه کرده شد، اضافه کرد: در روند آنالیز این طرح، دیگر کمیسیون های تخصصی شورا نیز پیشنهاداتی را مطرح کردند که در طرح لحاظ شد و در قالب18 ماده به صحن شورای شهر خواهد آمد.

آروین با بیان اینکه در طرح تعارض منافع بیان گردیده که بستگان مدیران ارشد در شهرداری امکان استخدام در دوره تصدی وی را ندارند، گفت: همچنین عقد قرارداد با شرکت هایی که بستگان مدیران ارشد شهرداری در آن ها سهامدار هستند، ممنوع خواهد شد و همچنین در این طرح برای اولین بار در خصوص سفرهای خارجی مدیران ارشد شهرداری شفافیت انجام می گردد و تمام این سفرها به اطلاع مردم خواهد رسید .

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با بیان اینکه به پیشنهاد یکی از کمیسیون های تخصصی، شفافیت در یاری های شهرداری تهران نیز درقالب انتشار عمومی یاری های شهرداری تهران به کلیه نهادها و اشخاص حقوقی به بندها اضافه شد گفت: همچنین در مورد بند ممنوعیت معاملات دارای موقعیت تعارض منافع پیشنهاداتی در خصوص ضمانت اجرا داده شد که برهمین اساس در قراردادهای شهرداری تهران اقرار امضا کنندگان به مفاد این طرح باید گرفته گردد تا شهرداری تهران در صورت بروز تخلف، بتواند اختیار فسخ بدون پرداخت خسارت داشته باشد و حتی خسارت را از متخلفان دریافت کند ،یعنی تدابیری اندیشیده گردیده تا ضمانت اجرا این مصوبه از لحاظ حقوقی،اجرایی و... در نظر گرفته گردد.

به گزارش خبرنگاران، یک فوریت طرح تعارض منافع در شهرداری تهران با 13 امضاء به صحن علنی آمد و با 17 رای موافق از 19 نفر حاضر در جلسه یک فوریتش به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 8 بهمن 1397 شناسه مطلب: 288

به "ممنوعیت استخدام فامیلی در شهرداری، در صف آنالیز شورا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت استخدام فامیلی در شهرداری، در صف آنالیز شورا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید