مقتدی الصدر خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شد

به گزارش ویراپارس، رهبر جریان الصدر عراق به رغم حمایت بعضی از جریان های سیاسی از کوشش های دولت این کشور برای ایجاد اصلاحات، خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام برای برون رفت از حوادث و اتفاقات اخیر شد.

مقتدی الصدر خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شد

به گزارش گروه بین الملل ویراپارس، مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق و رهبر ائتلاف سائرون در مجلس این کشور، در بیانیه ای شامگاه آدینه (12 مهر) از دولت خواست استعفاء دهد.

به گزارش شبکه سومریه عراق، مقتدی صدر از دولت این کشور خواست سریعاً استعفا داده تا زمینه برای برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی مهیا گردد.

رهبر جریان صدر عراق گفته است با توجه به شرایط فعلی عراق، دولت باید استعفا دهد تا آنچه وی خونریزی در عراق خوانده، متوقف گردد.

مقتدی الصدر در حالی خواهان استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شده است که او ساعاتی پیش بعد از توصیه های مرجعیت عالی شیعیان که از دولت خواست دست به اصلاحات بزند، اظهار داشت که تا زمان ارائه برنامه اصلاحاتی دولت نمایندگان ائتلاف متبوع او، در جلسات مجلس شرکت نکنند.

نمایندگان ائتلاف سائرون نیز با درخواست او موافقت کردند و طی بیانیه از تعویق فعالیت های خود در مجلس عراق اطلاع دادند.

دولت عراق به نخست وزیری عادل عبدالمهدی بعد از ظهر امروز (آدینه) از عزم خود برای اصلاحات و محقق کردن خواسته های مشروع معترضان عراقی اطلاع داد که از چهار روز پیش در اعتراض به بعضی شرایط به خیابان ها آمده اند.

همزمان با این درخواست مقتدی الصدر، ائتلاف فتح اما از دولت عبدالمهدی حمایت کرد و گفت که به این دولت اختیارات تام جهت پیش برد اصلاحات و تغییرات لازم می دهد و از آن ها در آینده نزدیک حمایت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 5603

به "مقتدی الصدر خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتدی الصدر خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید