مراکز علمی اردبیل با ایده های نو مدیریت شهری را راهنمایی نمایند

به گزارش خبرنگاران، حمید لطف اللهیان عصر یکشنبه در آئین امضاء تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی اضافه نمود: مراکز دانشگاهی می توانند در تربیت و پرورش شهروندان توسعه یافته موثر باشند.

مراکز علمی اردبیل با ایده های نو مدیریت شهری را راهنمایی نمایند

وی ادامه داد: دانشجویان به عنوان یکی از عناصر دانشگاه می توانند طرح های خود را به مجموعه مدیریت شهری ارایه داده و این مجموعه را با انتقاد و پیشنهادات خود راهنمایی نمایند.

شهردار اردبیل با یادآوری اینکه مدیریت شهری با تمام محدودیت های اقتصادی و بحران قیمت ها سالانه هزینه زیادی برای توسعه شهر می نماید، توضیح داد: بخشی از این هزینه ها باید در راستای ارتقا فعالیت های فرهنگی و اجتماعی شهروندان باشد.

وی با تاکید بر نقش برجسته اساتید دانشگاهی در مدیریت شهری افزود: شهرداری اردبیل با تدوام تعامل و همکاری با دانشگاه محقق اردبیلی نمی تواند نسبت به مسایل جامعه و شهر بی تفاوت باشد و با تعامل سازنده بین نخبگان می تواند گام های بلندی در توسعه استان بردارد.

لطف اللهیان با بیان اینکه این نهاد آموزشی صندلی شهرداری و اهداف آن را در تربیت انسان های توسعه یافته به درستی تشخیص داده است، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی همچنین نقش شهرداری را توسعه محلی به جدی تلقی نموده و آن را به خوبی درک نموده است.

وی بیان داشت: امیدواریم نتایج این همکاری و تفاهم نامه فایده های مفید و موثری برای شهروندان داشته باشد چرا که بهره گیری از مطالعات و تحقیقات برای شهرداری بسیار مهم بوده و حائز اهمیت است.

شهردار اردبیل یادآور شد: چنانچه شهرداری ها با اعمال سلیقه و تشخیص خود حتی با رعایت مسائل قانونی بخواهد مسیر توسعه و آبادانی را طی نمایند بالطبع این اهداف محقق نشده و طبیعتا شهر به توسعه نخواهد رسید.

وی با تاکید بر تقدم پژوهش بر اجرا مطرح کرد: اگر مدیریت شهری از پژوهش و تحقیقات فاصله گیرد و گرفتار کارهای روزمره ای و سلیقه ای باشد اهداف توسعه تحقق نخواهد یافت.

مراکز دانشگاهی بازوان توانمند شهرداری ها در توسعه مدیریت علمی

لطف اللهیان افزود: مصاحبه، تعامل و همکاری پیش احتیاج تحولات آینده و توسعه شهر است و همکاری با مراکز آموزشی و دانشگاهی در تربیت انسان های توسعه یافته تاثیرگذار است.

وی متذکر شد: با تعریف یک چشم انداز مناسب می توان سمت وسویی را برای این همکاری تعیین کرد چرا که محصول هرگونه همکاری دانشگاه با شهرداری ارتقا کیفیت زندگی شهروندان خواهد شد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این آئین مراکز دانشگاهی را بازوان توانمند شهرداری ها در توسعه مدیریت علمی شهری برشمرد و یادآور شد: شهرداری اردبیل به دلیل گستردگی فعالیت در حوزه های شهری نظیر عمرانی، خدماتی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی، می تواتد بستر مناسبی برای گسترش تعامل با مراکز دانشگاهی باشد.

عزیز حبیبی افزود: صندلی شهرداری اردبیل در فرهنگسازی در بین شهروندان بر کسی پوشیده نیست و نهادینه کردن فرهنگ عمومی شهروندی وظیفه تمامی نهادهاست که شهرداری در این خصوص اقدامات خوبی انجام داده و ما نیز یاریگر این مجموعه خواهیم بود.

وی امضا این تفاهم نامه ها را فرصتی برای دانشگاه محقق اردبیلی دانست و تاکید نمود: چرا که شهرداری اردبیل اقدامات شایسته ای را در زمینه زیبا سازی ،عمران، آبادانی، نظم وانضباط شهری در سطح شهر انجام داده است.

لازم به ذکر است در این آئین دو تفاهم نامه با عنوان تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی و تفاهم همکاری علمی و موزه ای (موزه تاریخ علوم اردبیل) با هدف همکاری پژوهشی و فناوری و بهره گیری از ظرفیت اساتید دانشگاهی در مدیریت شهری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی امضا شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مراکز علمی اردبیل با ایده های نو مدیریت شهری را راهنمایی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز علمی اردبیل با ایده های نو مدیریت شهری را راهنمایی نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید