مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام معارفه شد

به گزارش ویراپارس، خبرنگاران/ایلام معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: شرایط تحریم و کاهش شدید قیمت نفت باید به یک تلنگر و انگیزه ای برای حرکت به سمت کاهش وابستگی به منابع انرژی تبدیل شود.

مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام معارفه شد

نادر جنتی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید امور اقتصادیاتی استان ایلام با بیان اینکه کاهش درآمدهای نفتی در کنار مشکلاتی که برای کشور ایجاد کرده است می تواند به محرک و انگیزه ای برای شکوفایی سایر بخش ها تبدیل شود، اظهار کرد: کشورهایی که متکی به درآمدهای تک محصولی هستند، نمی توانند پله های رشد و ترقی را به سرعت بپیمایند و بروز هرگونه تکانه های اقتصادی می تواند حیات آنان را با خطر جدی روبرو کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور اقتصادیاتی گفت: ایران نیز در طول سال های گذشته به دلیل اتکای بیش از حد به درآمدهای نفتی نتواسته است آنگونه که باید در سایر حوزه ها توسعه متوازنی به دست بیاورد و شرایط تحریم و کاهش شدید قیمت نفت باید به یک تلنگر و انگیزه ای برای حرکت به سمت کاهش وابستگی به منابع انرژی تبدیل شود.

جنتی با تاکید بر اینکه مهم ترین منبع درآمدی کشور در شرایط کنونی با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، اقتصادیات، جرایم راهنمایی و رانندگی و از محل صید و شکار است، شرح داد: هم اکنون دخل و خرج کشور با یکدیگر همخوانی نداردو لازم است عموم مردم و مسوولان با درک این شرایط همت خود را بکار گیرند تا در سال جهش تولید به سمت تقویت نقاط قوت اقتصاد ملی و کم کردن هزینه ها به منظور بهره وری بیشتر گام برداریم.

حیدر نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: بازتوزیع درآمدهای اقتصادیاتی و رعایت عدالت در پرداخت آن به استان های مختلف منجر به توسعه متوازن اقتصاد ملی خواهد شد و کشورهایی که نظام اقتصادیاتی پویایی داشته باشند از یک منبع درآمدی پایدار و مطمئن برخوردار هستند که با اتکا به آن می توانند برنامه ریزی بلندمدتی برای پیشرفت و توسعه خود داشته باشند.

وی با اشاره به سیاست های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت جهش تولید در سال 99 تاکید کرد: ایلام با توجه به بروز جنگ هشت ساله تحمیلی و خسارت های ناشی از آن از چرخه توسعه عقب افتاده است.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: پروژه های بزرگی در حوزه انرژی و کشاورزی استان آغاز و یا به بهره برداری رسیده که نویدبخش آینده درخشان ایلام است و احیای واحدهای غیرفعال و افزایش ظرفیت تولید واحدهایی که با توان پایین فعالیت می کنند می تواند فرصت های شغلی بسیاری را ایجاد کند.

نعمتی از واریز درآمدهای اقتصادیاتی شرکت های بزرگ فعال در استان به حساب مرکز انتقاد کرد و خواستار اختصاص بخشی از این درآمدها برای توسعه ایلام شد.

عزیزالله عباس پور مدیرکل سابق امور اقتصادیاتی ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: سال 97 در مجموع یک هزار و 840 میلیارد ریال درآمد اقتصادیاتی برای استان ایلام پیش بینی شده بود که 105 درصد این مبلغ محقق و ایلام را جزو استان های برتر کشور از نظر کسب درآمدهای اقتصادیاتی قرار داد.

وی گفت: سال گذشته نیز 2 هزار و 400 میلیارد ریال درآمد اقتصادیاتی برای ایلام در نظر گرفته شده بود که بروز شرایط کرونایی باعث شد در انتهای سال تا حدودی در وصول درآمدها با مشکل روبرو شویم ولی با این حال 2 هزار و 340 میلیارد ریال معادل 98 درصد درآمدهای اقتصادیاتی تحقق یافت.

عباس پور از تشکیل 12 هزار و 500 پرونده جدید اقتصادیاتی در استان خبر داد و گفت: هم اکنون 63 هزار پرونده اقتصادیاتی در استان ایلام در زیربخش های مختلف اجرایی شده است.

در سرانجام با قدردانی از تلاش های عزیزالله عباس پور، سعید کریمی به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادیاتی استان ایلام معارفه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 9633

به "مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام معارفه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام معارفه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید