ظرفیت گردشگری کوهستان در خوزستان مورد توجه قرار می گیرد

به گزارش ویراپارس، پیمان نبهانی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ظرفیت های طبیعی استان خوزستان در زمینه اکوتوریسم و گردشگری ماجراجویانه و وجود کوهستان های متعدد در استان موجب شد تا اولین نشست تخصصی معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خوزستان با فدراسیون کوهنوردی استان با موضوع تدوین نقشه راه توسعه گردشگری کوهستان برگزار گردد.

ظرفیت گردشگری کوهستان در خوزستان مورد توجه قرار می گیرد

نبهانی اضافه کرد: پس از جلسه عنوان شد ضمن مرور نقاط قوت بوم گردی و کوه پیمایی استان، چالش ها و حساسیت های محلی و استانی مناطق مذکور، در خصوص نحوه برطرف مسائل تبادل نظر صورت گرفت.

وی شرح داد: برای ساماندهی فعالیت تورهایی با موضوعات مرتبط با کوه و اجرای تخصصی آن لازم دیده شد که آموزش عمومی و تخصصی، امنیت، محیط زیست، توانمندسازی جوامع محلی برای تورلیدرها داده گردد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خوزستان شرح داد: تفاهم نامه مشترکی را در دست تدوین داریم که بین اداره کل میراث فرهنگی و هیات کوهنوردی استان منعقد شده و برای تایید به کارگروه گردشگری استان ارسال می گردد تا پس از تصویب برای اجرا به همه آژانس های خدمات مسافرتی ابلاغ گردد.

وی اظهار کرد: براساس این تفاهم نامه تورلیدرهای برگزارکننده تورهای کوهستان موظف می شوند آموزش های تخصصی لازم را در موسسات تخصصی مورد تایید هیات کوهنوردی دریافت نموده و در هر سفر یک مربی متخصص گروه را همراهی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 395

به "ظرفیت گردشگری کوهستان در خوزستان مورد توجه قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت گردشگری کوهستان در خوزستان مورد توجه قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید