ضعف گسترده دولت در امدادرسانی به سیل زدگان موضوع تذکر نمایندگان به روحانی

به گزارش ویراپارس، 16 نفر از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور عنوان کردند که دلیل ضعف گسترده در امدادرسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان چیست.

ضعف گسترده دولت در امدادرسانی به سیل زدگان موضوع تذکر نمایندگان به روحانی

به گزارش گروه سیاسی ویراپارس، تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه شنبه 24 دی 98) توسط علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به توضیح زیر است:

مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در تذکری به وزیر امور خارجه مطرح کرد که حضور سفیر انگلیس در جمع آشوبگران ساختارشکن مصداق یک اقدام غیردیپلماتیک مداخله جویان و اقدامی خصمانه است. ضروری است سریعاً ایشان را به عنوان عنصر نامطلوب اخراج کنید.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه به وزیر کشور لزوم تسریع در رسیدگی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان را متذکر شد.

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به وزیر امور مالی و دارایی خواهان جلوگیری از واردات بی رویه کالا در مناطق آزاد کشور که فراوری داخلی دارد، شدند.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضرورت تعدیل نحوه پرداخت تسهیلات ارزی پرداختی به فراوریکنندگان از صندوق توسعه ملی را متذکر شد.

وی همچنین در تذکری به رئیس جمهور مطرح کرد که بر اساس ماده 10 قانون هواپیمایی کشور اداره کل هواپیمایی کشوری می تواند در مواردی که امنیت عمومی یا علل نظامی ایجاب می نماید با تصویب هیأت وزیران پرواز های هواپیمایی ایرانی یا خارجی را بر فراز قسمتی از خاک کشور ممنوع یا محدود یا مقید به شرایط خاصی کند. چرا این اقدام در مورد حادثه هواپیمایی پرواز اوکراین صورت نگرفته است؟

نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به رئیس جمهور و وزرای کابینه خواهان تسریع در پرداخت حقوق و پاداش کارمندان بازنشسته لشکری و کشوری شدند.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به اتفاق 15 نفر دیگر از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور مطرح کردند که دلیل ضعف گسترده در امدادرسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان چیست؟

احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در تذکری به وزیر امور خارجه مطرح کرد که با عنایت به سوابق استعماری انگلیس و جنایات و خیانت های پیر استعمار نسبت به اقدام سفیر انگلیس در جمهوری اسلامی ایران، درخواست مردم شریف اخراج سریع این سفیر از کشور است.

اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان به وزیر امور خارجه لزوم پاسخ کوبنده به سفیر انگلیس در برابر نقض قوانین بین المللی و حمایت وی از دولت تروریستی آمریکا و حضور در تجمع غیرقانونی را متذکر شد.

علی بختیار نماینده مردم گلپایگان به رئیس جمهور لزوم اخراج سفیر انگلیس به دلیل رفتار های غیرعرف دیپلماتیک به عنوان عنصر نامطلوب را متذکر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 7537

به "ضعف گسترده دولت در امدادرسانی به سیل زدگان موضوع تذکر نمایندگان به روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف گسترده دولت در امدادرسانی به سیل زدگان موضوع تذکر نمایندگان به روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید