آغاز پروژه ساماندهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین

به گزارش ویراپارس، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، آغاز پروژه ساماندهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین انجام گرفت.

آغاز پروژه ساماندهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

داستان چیست؟

احسان نورانی، معاون میراث فرهنگی استان قزوین گفت: آب انبار تاریخی حکیم از آثار ارزشمند به جای مانده از دوره قاجار واقع در خیابان سپه قزوین است که با توجه به لزوم حفاظت و صیانت از این بنا بدلیل پیشینه تاریخی و قرارگیری آن در بخشی از بافت تاریخی شهر پروژه ساماندهی و بازسازی بخش هایی از بام و راه شیر آن شروع شد.

نورانی با اشاره به اقدام های بازسازیی این پروژه اظهار کرد: در این پروژه بازسازی بخش هایی از بام آب انبار شامل اصلاح نورگیرها، برداشت و اجرای مجدد قسمت های آسیب دیده کف بام، عایق کاری بام، ساماندهی سر درب آب انبار شامل دانه گذاری آجری و ساماندهی راه شیر شامل بندکشی و بازسازی تویزه ها با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تحت نظارت کارشناسان بازسازی این اداره کل اجرا می گردد.

آب انبار حکیم در سال 1244 ه.ق توسط حاج میرزا آقای حکیم در انتهای بازارچه خیابان سپه ساخته شده و با سی و شش پله به راه شیر می رسد. گنجایش مخزن آن در حدود نهصد متر مکعب است و رسمی بندی و کاشی کاری سر در و کاربندی سقف راه شیر از جمله ویژگی های این بنا بشمار می رود. در مقابل سردر این آب انبار سقاخانه ای هم زمان با آب انبار شکل گرفت.

منبع: همگردی
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 8947

به "آغاز پروژه ساماندهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پروژه ساماندهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید