سه شنبه های بدون خودرو؛ از شوآف تا واقعیت!

مجله مهر : پیروز حناچی شهردار جدید تهران روز گذشته و در جریان برنامه ای تحت عنوان سه شنبه های بدون خودرو با دوچرخه به محل کار خود رفت. جمله قبل ممکن است یک گزاره ساده باشد و یا یک خبر کاملا معمولی؛ اما روبرو کاربران فضای مجازی با این خبر و عکس های منتشره از او چندان ساده و معمولی به نظر نمی رسد.

سه شنبه های بدون خودرو؛ از شوآف تا واقعیت!

حناچی در سه شنبه هفته گذشته نیز در اقدامی باارزش، اتوبوس های بی آرتی را برای رفتن به محل کارش انتخاب نموده بود. اقدامات وی در ماه اخیر نظیر زیارت امامزاده های تهران و رفتن به گلزار شهدا همراه با تیم خبری منجر به واکنش های متفاوتی از سوی مردم شد. برخی این حرکت را نمایشی می دانند و برخی ها دوچرخه سواری اش را با نخست وزیران اروپایی مقایسه می کردند و بعضی ها آن را ادامه دهنده راه وزیرجوان می خواندند!

صادق خرازی از سیاستمداران قدیمی اصلاحطلب، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود این اقدام حناچی را عوام فریبی تلقی نموده که این خود نیز سبب واکنش های زیادی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی شد.

یکی از کاربران با نام الاهه نوشته است: را وقتی نخست وزیر هلند توی آمستردام که همه با دوچرخه هستن، با دوچرخه میره سرکار میشه آدم حسابی اما حناچی میشه شومن؟

و کاربر دیگری در پاسخ به او گفته است:

کاربری دیگری نوشته است:

اما برخی دیگر از کاربران به دور از دغدغه های سیاسی، مسائل شهری را مطرح نموده اند. حسین حمدیه فعال اصلاحطلب، مسائل مربوط به مبلمان شهری را مطرح نموده و از شهردار خواست تا مبلمان شهری را برای معلولان، سالمندان و خردسالان با کیفیت تر کند.

همچنین کاربر دیگری با نام مستعار آپاندیس می گوید: اگر شوآف باعث میشه دودِ حداقل سه تا ماشین حفاظت به اضافه ماشینی که خود حناچی توشه از این شهر کم شه، من ترجیح میدم ایشون تا آخر عمرش به شوآف بپردازه.

سید فاضل سجادی هم که فارغ التحصیل رشته معماری است، در توییتر خود نوشته:

پیروز حناچی از بدو ورودش به شهرداری حاشیه های زیادی را با خود به همراه داشته است. از امضا نشدن حکم او توسط وزرات کشور تا پاسخ ش به خبرنگاران درباره عضویت یکی از نزدیکانش در گروه های ضدانقلاب، و به نظر می رسد این دست حاشیه ها ادامه دار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 907

به "سه شنبه های بدون خودرو؛ از شوآف تا واقعیت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه شنبه های بدون خودرو؛ از شوآف تا واقعیت!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید