دیدبان: ترکیه تروریست های خارجی را از ادلب فراری می دهد

به گزارش ویراپارس، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اطلاع داد که نظامیان ترکیه، عناصر تروریستی خارجی و خانواده هایشان را از ادلب به داخل خاک ترکیه، فراری می دهند.

دیدبان: ترکیه تروریست های خارجی را از ادلب فراری می دهد

به گزارش گروه بین الملل ویراپارس، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- از فراری دادن تروریست های خارجی و خانواده هایشان توسط ترکیه اطلاع داد.

این مرکز گزارش داد، عملیات فراری دادن خانواده های عناصر تروریستی ترکستانی و خارجی از سوریه به ترکیه همچنان ادامه دارد. این در حالی است که نظامیان ترکیه، تدابیر امنیتی مرزی را افزایش داده اند.

دیدبان با اشاره به اینکه این تدابیر امنیتی در طول نوار مرزی سوریه و ترکیه به ویژه در منطقه لواء اسکندرون شدت یافته است، علت این تدابیر را ترس از عملیات قاچاق سوری ها به آن (ترکیه) مطرح کرد.

این مرکز با بیان اینکه تدابیر شدید امنیتی ترکیه، فقط علیه عناصر سوری است، تأکید کرد، نظامیان ترکیه در چند منطقه، چشم خود را به روی فرار تروریستهای خارجی از ادلب به ترکیه می بندند.

به گزارش دیدبان، عملیات قاچاق این عناصر خارجی از مناطق بتیا در نزدیکی عزمارین صورت می گیرد. بدین ترتیب که این عناصر به وسیله قایقهای مخصوص قاچاق انسان و از جهت رود العاصی از ادلب فراری داده می شوند.

بنا بر این گزارش، دفاتر وابسته به ائتلاف تروریستی هیئه تحریر الشام -که جبهه النصره رکن اصلی آن است- اجازه نمی دهند که عناصر سوری، وارد ترکیه شوند، ولی فراری دادن عناصر خارجی در برابر دیدگان عناصر این ائتلاف از سوریه صورت می گیرد.

آمار دقیقی از تعداد عناصر تروریستی خارجی حاضر در شمال سوریه در دست نیست. اما مهمترین عناصر خارجی حاضر در ادلب عبارتند از عناصر چچنی ، ترکمن ، چینی و ازبک.

این در حالی است که سفیر سوریه در چین سال گذشته تعداد عناصر اویغور چینی در ادلب را حدود پنج هزار نفر برآورد نموده است.

بر اساس توافق سوچی که بین روسیه و ترکیه حاصل شد، قرار بود آنکارا عناصر تروریستی را از عناصر غیر نظامی در ادلب جدا کند و تروریستها نیز سلاح خود را تحویل دهند، ولی تا کنون پیروز به این کار نشده است.

در حال حاضر، بخش اعظمی از استان ادلب در اشغال تروریست ها واقع شده است. ارتش سوریه نیز چندی پیش در چندین عملیات توانست مناطق گسترده ای از حماه، حلب و ادلب را آزاد کند که با توافق آتش بس، فعلا این عملیات متوقف است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 8672

به "دیدبان: ترکیه تروریست های خارجی را از ادلب فراری می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدبان: ترکیه تروریست های خارجی را از ادلب فراری می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید