خرید 600 هزار مسکن مهر توسط یک دلال!

به گزارش ویراپارس، خبرنگاران : مدیرعامل شرکت عمران پرند گفت: یک دلال بیش از 500 تا 600 واحد مسکن مهر را به صورت غیرقانونی خریداری نموده اند.

خرید 600 هزار مسکن مهر توسط یک دلال!

جهت دریافت خدمات آلاچیق قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش ویراپارس به نقل از خبرآنلاین ،محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند با بیان اینکه حدود 78 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند در حال ساخت است، اظهار کرد: 2 هزار و 800 واحد مسکونی در این منطقه مشکل حقوقی دارند که به همین دلیل از رده خارج شده اند.

او ادامه داد: بسیاری از پروژه های مسکن مهر در شهر جدید پرند توسط تعاونی ها ساخته شده است که متاسفانه به دلیل آنکه تنها 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته به طور کامل کنار گذاشته شده اند.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با اشاره به اینکه حدود 3 هزار واحد مسکن مهر در پرند باقی مانده که با تاخیر یک تا دو ساله معین تکلیف شده است، اضافه نمود: تا به امروز 74 هزار واحد مسکونی تحویل داده شده است و از این میان 63 هزار کارت قسط هم به سرانجام رسیده اند، 11 هزار واحد مسکن مهر هم در آستانه تحویل کارت قسط هستند که به زودی این کارت ها تحویل داده می شوند.

وطن خواهی از عدم همکاری مالکان واحدهای مسکن مهر پرند برای تکمیل آورده گله کرد و اضافه نمود: متاسفانه بسیاری از متقاضیان تمایلی برای تکمیل آورده خود ندارند و همین موضوع باعث تاخیر در تحویل واحدها می گردد.

او با بیان اینکه 10 هزار واحد مسکن مهر در پرند باقی مانده که 6 هزار واحد آن تا سرانجام شهریور تحویل داده می گردد و 4 هزار واحد دیگر در نیمه دوم سال 99 به بهره برداری می رسد، گفت: بسیاری از مالکان تمایلی برای تکمیل آورده خود ندارند طبق تصمیماتی که گرفته شده مقرر شده کسانی که آورده خود را تکمیل نکنند سود آن ها از 4 درصد به 18 درصد تغییر کند.

مدیر عامل شرکت عمران پرند شرح داد: بسیاری از واحدهای مسکن مهر در پرند توسط دلالان خریداری شده اند که طبق برنامه ریزی های اجرا شده سعی داریم پای سوداگران را از بازار مسکن مهر قطع کنیم.

وطن خواهی توضیح داد: بعضی از دلالان بیش از 500 تا 600 واحد مسکن مهر را خریداری نموده اند که سعی داریم با رصدهای مداوم به وسیله اتحادیه ها به یک جمع بندی برای حذف دلالان برسیم. تا 20 روز آینده با برنامه ریزی های دقیق کارت قسط واحدهای پرند را تحویل می دهیم.

مدیر عامل شرکت عمران پرند شرح داد: 7 هزار واحد مسکن مهر مربوط به پروژه کیسون بوده که متاسفانه به دلیل شرایطی که این واحدها داشت و با توجه به تاخیر در تحویل این واحدها سعی خواهیم کرد این پروژه ها را تا سرانجام آبان ماه به بهره برداری برسانیم.

او اضافه نمود: پروژه کیسون با توجه به تغییرات قیمتی که داشت باعث ایجاد مسائلی برای متقاضیان خود شده بود که با نظر مجمع شرکت عمران شهرهای جدید و وزیر راه و شهرسازی سعی شد بعضی از این مسائل برطرف و شرکت کیسون هم اقدامات لازم جهت تکمیل و تحویل واحدها را انجام دهد.

مدیر عامل شرکت عمران پرند با اشاره به اینکه در قرارداد کیسون که با متقاضیان خود منعقد شده بود بندی برای افزایش قیمت واحدها آورده شده بود و با توجه به تغییرات قیمتی که در سال 89 اجرا شده بود بنابراین باید این افزایش قیمت برای متقاضیان انجام می شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 9077

به "خرید 600 هزار مسکن مهر توسط یک دلال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید 600 هزار مسکن مهر توسط یک دلال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید