جرأت داشته باش، کتابی برای افزایش اعتماد به نفس شما

عواقب ناشی از کمبود اعتماد به نفس در زندگی روزمره می تواند بسیار سنگین باشد. آنچه را که می خواهید یا می توانید انجام دهید، انجام نمی دهید. احساس ناامیدی، نارضایتی و استثمار شدن به شما دست می دهد. شکست ها را روی هم تلنبار می کنید و بابت آنها خودتان را سرزنش می کنید؛ اما این کار فقط کمبود اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. تصویری که از خودتان دارید، منفی است، به سختی با دیگران ارتباط برقرار می کنید؛ اما مطمئن باشید که تمام اینها از یک مکانیسم نشئت می گیرد و هر مکانیسمی می تواند معکوس گردد و هر دور باطلی هم می تواند به دوری مطلوب تبدیل گردد. اما چگونه؟ جرأت داشته باش: راه های افزایش اعتماد به نفس کتابی به نویسندگی فردریک فانژه، مکانیسم های درمانی ای را در این کتاب معرفی می نماید که با یاری آن می توانید به راحتی دور باطل کمبود اعتماد به نفس را برعکس کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

جرأت داشته باش، کتابی برای افزایش اعتماد به نفس شما

نشانه های کمبود اعتماد به نفس چیست؟

  • در شغلتان، به جایگاهی که شایستگی اش را دارید، نرسیده اید زیرا نمی دانید چطور باید پیش بروید.
  • شریک زندگی تان لیاقت شما را ندارد. شما تنها کسی نیستید که به این نتیجه رسیده است، تمام دوستانتان این موضوع را به شما می گویند؛ اما شما خودتان را دست کم گرفته اید و همراهی را انتخاب نموده اید که همچنان در کنار او حس می کنید بی ارزش هستید.
  • دوستانتان از شما سوء استفاده می نمایند. شما همیشه برای یاری به آنها آماده اید اما این رابطه یک طرفه است. وقتی به آنها نیاز دارید، کنارتان نیستند و شما هم جرأت نمی کنید که از آنها بخواهید تا همان طور که قبلا به آنها یاری نموده اید، حالا آنها به شما یاری نمایند.

و ….

به طور کلی کمبود اعتماد به نفس زندگی شما را مسموم می نماید. این مسئله شما را رنج می دهد، مانع انجام کارهایتان می گردد و روابطتان با دیگران را نیز مختل می نماید. کمبود اعتماد به نفس زندگی کاری، زناشویی و روابط خانوادگی تان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.اما قبل از آنکه بخواهید خودتان را تغییر دهید و پیش از به کارگیری ابزارهای درمانی و بهره مندی از مزایای آن، ضروری است تا با مکانیسم های روانشناختی اعتماد به نفس آشنا شوید. در این کتاب با این مکانیسم ها آشنا خواهید شد و همچنین از اثرات مخرب کمبود اعتماد به نفس در زندگی روزمره تان مطلع می شوید.شاید کلید حل مسائل شما در این کتاب باشد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 5 بهمن 1397 شناسه مطلب: 262

به "جرأت داشته باش، کتابی برای افزایش اعتماد به نفس شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جرأت داشته باش، کتابی برای افزایش اعتماد به نفس شما"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید