تکمیل پیاده راه سبز در سال آینده

به گزارش ویراپارس، هاشمی گفت: برای سال آینده تلاش می شود راه زمینی اراضی عباس آباد تا برج میلاد که به نام پیاده راه سبز مشهور است، تکمیل شود.

تکمیل پیاده راه سبز در سال آینده

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پس از یکصد و نود و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش 25 درصدی بودجه، گفت: بودجه شهرداری در حوزه هزینه ها رشد چشم گیری نداشته و در حدی است که بتواند دستمزد ها و حقوق را پوشش دهد، ولی در زمینه های عمرانی رشد 43 درصدی را در سال آینده داریم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شهرداری تهران تصمیم گرفت تا از نقدینگی های مردم برای توسعه حمل و نقل عمومی استفاده کند و با شرکت های سرمایه گذار و افرادی که تمایل دارند در این حوزه وارد شوند، مشارکت کند که شهردار تهران نیز مذاکراتی انجام داده است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به این نکته که با افزایش قیمت ملک دارایی های شهرداری نیز افزایش پیدا کرده است، گفت: این موضوع همان مبحث بودجه های غیرنقدی است که شورا در این دوره تصمیم دارد به آن نگاه بیشتری کند.

او با اشاره به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در سال آینده، گفت: شهردار تهران بیشتر پول بودجه را به مترو اختصاص داده است که این رقم بالغ بر 3 هزار و 400 میلیارد تومان است و در کنار آن نیز برای توسعه اتوبوس و اجرای طرح خیابان کامل 2 هزار میلیارد تومان دیگر در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به برنامه مدیریت شهری برای احداث میدانگاه های شهری، گفت: با افزایش بودجه های عمرانی در سال آینده تلاش می شود تا میدانگاه هایی در پایتخت احداث شوند و راه زمینی اراضی عباس آباد و برج میلاد که پیاده راه سبز نام دارد، تکمیل شود.

هاشمی رفسنجانی شرح داد: برای احیاء بافت فرسوده و انجام عملیات های زیربنایی خدماتی 2 هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و در کنار آن می توان به 1 هزار میلیارد تومان برای مسائل پسماند و موضوعات فرهنگی اشاره کرد.

او شرح داد: امیدواریم شهردار تهران با توجه به این نکته که پیش تر سابقه فنی عمرانی را داشته، بتواند فعالیت های عمرانی پایتخت را سرعت ببخشد تا شاهد شکوفایی عمرانی تهران باشیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: ما در سال 99 عوارض را بر اساس نرخ تورم تعیین می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 7828

به "تکمیل پیاده راه سبز در سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل پیاده راه سبز در سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید