تورم همان چیزی است که مردم احساس می نمایند، نه آمار اعلامی

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع بسته های پیش بینی گردیده از سوی دولت می تواند به کاهش بار روانی ناشی از فشار اقتصادی بر مردم یاری کند، تاکید نمود که رسیدن به آرامش و ثبات در عرصه اقتصادی جز با همراهی و همدلی مردم میسر نخواهد شد.

تورم همان چیزی است که مردم احساس می نمایند، نه آمار اعلامی

سیدمهدی فرشادان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ما در شرایطی هستیم که مردم از نظر معیشتی تحت فشار هستند و عدم ثبات در حوزه اقتصادی را احساس می نمایند در چنین شرایطی همه باید دست به دست هم دهند تا فضا را مدیریت نمایند البته کوشش های زیادی در همه سطوح در حال اجرا است جلسات سران سه قوه، کمیسیون اقتصادی، دولت و مجلس در این رابطه تشکیل گردیده و همه درگیر موضوع هستند تا این فشار بر مردم کاسته گردد.

وی اضافه نمود: طبیعتا مردم باید آرامشی پیدا نمایند و اطمینان خاطر داشته باشند. در همین رابطه دولت تصمیماتی برای اقشار مختلف مردم گرفته و پنج بسته را تعریف نموده تا کالاهای اساسی مورد احتیاج در اختیار مردم قرار گیرد و فشار بیش از حد به مردم وارد نگردد تا این وضع را مدیریت کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بسته های پیش بینی گردیده از سوی دولت شامل همه مردم، کارمندان، بازاریان و ... می گردد، اضافه نمود: قطعا بعد از توزیع این بسته ها بار روانی ناشی از شرایط اقتصادی بر مردم کم می گردد.

فرشادان با بیان اینکه مردم و مجلس در کنار هم برای کنترل وضع موجود کوشش می نمایند، اظهار کرد: مردم همیشه همراه و یاری کار بوده و از آنها انتظار می رود این بار هم اعتماد نمایند و همراهی خود را ادامه دهند. ما همیشه مشکلاتی را داشته ایم که همیشه با همراهی مردم حل گردیده و حالا هم رسیدن به آرامش و ثبات در عرصه اقتصادی جز با همدلی مردم میسر نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تفاوت آمار تورم اعلامی با تورمی که در جامعه احساس می گردد، گفت: بر اساس علم آمار، تورم نقطه به نقطه محاسبه می گردد ولی آن چیزی نیست که مردم لمس می نمایند. در واقع تورم هم همان چیزی است که مردم احساس می نمایند. حتی اگر عدد آن متفاوت با تورم اعلامی باشد. مسلما ما نمی توانیم وجود فشار بر مردم را کتمان کنیم ولی امیدواریم دولت بتواند احتیاجهای مردم را برآورده کند تا فشار بر مردم کمتر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تورم همان چیزی است که مردم احساس می نمایند، نه آمار اعلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم همان چیزی است که مردم احساس می نمایند، نه آمار اعلامی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید