تجهیز اتوبوس های پایتخت به رک حمل دوچرخه

خبرنگاران آنلاین:مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با تاکید بر ضرورت توسعه زیر ساخت های دوچرخه سواری در پایتخت از تجهیز 12 دستگاه اتوبوس سامانه تندرو 4 و 7 به رک حمل دوچرخه خبر داد.

تجهیز اتوبوس های پایتخت به رک حمل دوچرخه

پیمان سنندجی از فعالیت 12 دستگاه اتوبوس مجهز شده به رک دوچرخه در سامانه اتوبوس های تندرو 4 و 7 از ابتدای اسفند ماه جاری خبر داد و گفت: با توجه به این که در شهر تهران به واسطه فراز و نشیب شهر امکان استفاده از دوچرخه در مبدا و مقصد وجود ندارد، رک های دوچرخه در اتوبوس یا مترو به عنوان یک مزیت بوده و شهروندان می توانند به راحتی و آسودگی خیال برای دوچرخه های خود از این رک ها استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، سنندجی با بیان این که یکی از راه حل ها برای کنترل معضلات ترافیکی موجود در شهر تهران، توزیع جابه جایی شهری در سیستم های مختلف حمل ونقل شهری، متناسب با تقاضای سفر و شرایط ویژه بافت شهری است، گفت: طی سال های گذشته دوچرخه سواری به عنوان یک تعریف جدید ازمد حمل و نقلی، در چندین برهه مورد توجه قرار گرفت ولی به دلیل عدم توجه نبود شرایط و زیرساخت های لازم برای دوچرخه سواری، اهمیت دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل شهری در کلان شهرها کاهش یافته و از پتانسیل موجود به درستی استفاده نشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با تاکید بر این که دوچرخه به عنوان وسیله در فاصله مبدا و مقصد و حدفاصل ایستگاه های حمل و نقل عمومی باید مورد توجه قرار گیرد؛ شرح داد: دوچرخه سواری علاوه بر آثار و فواید فردی و سلامت جسمی شهروندان نقش موثری در کاهش ترافیک، مصرف سوخت، آلودگی هوا و افزایش آرامش و نشاط در زندگی شهری دارد.

سنندج یگفت: در حال حاضر تنها 6 دستگاه اتوبوس در هر خط 4 و 7 به رک دوچرخه مجهز شده است. طی دو ماه آینده آمار دقیق از استقبال عموم شهروندان از این طرح اراه خواهد شد، در عین حال که تجهیز اتوبوس ها در تمامی خطوط تندرو در دستور کار واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 2 تیر 1398 شناسه مطلب: 1652

به "تجهیز اتوبوس های پایتخت به رک حمل دوچرخه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز اتوبوس های پایتخت به رک حمل دوچرخه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید