با کاهش مصرف گوشت این بیماری خطرناک را کنترل کنید

محققان معتقدند: کاهش مصرف گوشت می تواند در کنترل یک بیماری خطرناک موثر باشد.

با کاهش مصرف گوشت این بیماری خطرناک را کنترل کنید

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران؛محققان آمریکایی بار دیگر در تایید خواص رژیم های غذایی گیاهی برای سلامت، اظهار داشتند: در مبتلایان به دیابت کاهش مصرف گوشت می تواند به کنترل گلوکز خون و حفظ سلامتی یاری کند.

دیابت نوع دو از جمله بیماری هایی است که می توان تاثیرات منفی ناشی از آن را با مصرف دارو و تغییر در سبک زندگی تا حدودی تعدیل کرد. هرچند بدون کنترل صحیح پیامدهای جدی متوجه بیمار می گردد. به طور مثال، دیابت خطر بیماری قلبی، نارسایی کلیوی و از دست دادن قدرت بینایی را افزایش می دهد.

دیابت علاوه بر تاثیرات روی سلامت جسم می تواند با پیامدهای جدی روانی نیز همراه باشد. خطر ابتلا به افسردگی در میان مبتلایان به دیابت نوع دو، تقریبا دو برابر بیش از عموم مردم است.

در این آنالیز، گروهی از محققان به منظور فهم تاثیر کاهش مصرف فرآورده های گوشتی در کنترل گلوکز خون و بهبود وضعیت جسمی به تحلیل اطلاعات بدست آمده در مطالعات موجود پرداختند.

بیشتر بخوانید:علائم و درمان دیابت در دوران بارداری

شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد مصرف مقدار قابل توجهی از گوشت قرمز خطر ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می دهد. همچنین، رژیم های غذایی سرشار از سبزیجات، میوه ها، خشکبار و دانه ها که حاوی مقدار کمی از گوشت هستند می توانند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند. درنتیجه، به گفته محققان، رژیم غذایی گیاهی می تواند بهترین گزینه در پیشگیری و کنترل دیابت باشد.

منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با کاهش مصرف گوشت این بیماری خطرناک را کنترل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کاهش مصرف گوشت این بیماری خطرناک را کنترل کنید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید