ایجاد همکاری فرامنطقه ای بین 4 شهرستان پیشوا ورامین قرچک و پاکدشت

به گزارش خبرنگاران، حسین عباسی صبح چهارشنبه در نشست با تعدادی از خبرنگاران شهرستان پیشوا با اشاره به ضرورت وجود وحدت میان خبرنگاران و اهالی رسانه شهرستان ضمن بیان شرایط و الزامات وحدت گفت: کیفیت کار خبرنگاران می تواند منتج به وحدتی گردد که قدرت آفرین باشد و مولفه های این قدرتمندی را باید خوب تعریف کرد.

ایجاد همکاری فرامنطقه ای بین 4 شهرستان پیشوا ورامین قرچک و پاکدشت

وی با اشاره به دغدغه های خبرنگاران پیشوا هم به لحاظ کاری و هم به لحاظ تعلق خاطرشان نسبت به شهرستان، بیان داشت: با مسائل، سختی ها و دغدغه های خبرنگاران آشنا هستم و تا جایی که بتوانم تمام کوشش خود را جهت برطرف آن به کار خواهم گرفت.

عباسی با اشاره به رشد فضای مجازی و سخت تر شدن فضای کار برای خبرنگاران، اظهار کرد: خبرنگاران باید با فروتنی؛ قوت و کیفیت بخشی به کار و محتوای رسانه ای، ارزش کار خود را به دیگران شناسانده و معرفی نمایند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از موارد خدماتی، فرهنگی و امنیتی شهرستان پیشوا به شهرستان های همجوار گره خورده است، اظهار کرد: به دنبال یک همکاری فرامنطقه ای و در پی برگزاری نشست های مشترک با فرمانداران، معاونین سیاسی فرمانداری ها و بخشداران چهار شهرستان پیشوا، ورامین، قرچک و پاکدشت هستیم.

عباسی گفت: به دلیل پیشینه مشترک این مناطق، یک سری مسائل همگن و متاثر از یکدیگر در این شهرستان ها وجود دارد که احتیاج به تعامل و همکاری جمعی میان مسولان این مناطق است و همکاری و تعامل شایسته و سازنده خبرنگاران و فعالان رسانه ای هر چهار شهرستان می تواند در ایجاد فضای همدلانه، مفید، موثر و کارساز باشد و انتظار داریم همه خبرنگاران و فعالان رسانه ای در این جهت با هم تعامل، همکاری و هم افزایی نمایند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در بازتاب فضای مثبت و سازنده از شهرستان پیشقدم شوند، اظهار کرد: در هر منطقه ای اتفاقات مثبت و منفی فراوانی رخ می دهد و برای ایجاد بازدارندگی، انعکاس برخی اخبار منفی هم گاهاً می تواند موثر باشد اما اگر دائما فضای مشوش و مخدوشی از یک شهرستان ارائه گردد در واقع جز ایجاد بی اعتمادی و ناامیدی در میان مردم اثر مثبت و مفید دیگری نخواهد داشت.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: علیرغم احتیاج کشور به تقویت اعتماد عمومی مردم، عده ای دائما در کوشش هستند تا از هر وسیله و موقعیتی برای بر هم زدن وحدت، امید و اعتماد جامعه سوءاستفاده نمایند و به منافع ملی و عمومی و امنیت اجتماعی کمتر توجه دارند و این خبرنگاران هستند که با انعکاس اخبار و اطلاعات صحیح و پایش مناسب اخبار می توانند امید و اعتماد مردم را نسبت به دولت، نظام و مسئولان تقویت نمایند که در پیشبرد امور عامه مردم بسیار مفید و کارگشاست.

عباسی در خاتمه نقش رسانه ها در جامعه را سازنده، موثر، الگوساز و امیدافزا دانست و اظهار کرد: خبرنگاران باید ضمن آنالیز مسائل و دغدغه های مردم و با هدف اصلاح امور، مجموعه های اداری را در جهت برطرف بهتر مسائل راهنمایی نمایند و ضمن پرهیز از سلب اعتماد مردم نسبت به مجموعه های اداری، رضایت و اعتماد آنان را مضاعف و تقویت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 30 بهمن 1397 شناسه مطلب: 404

به "ایجاد همکاری فرامنطقه ای بین 4 شهرستان پیشوا ورامین قرچک و پاکدشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد همکاری فرامنطقه ای بین 4 شهرستان پیشوا ورامین قرچک و پاکدشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید