انتشار گیلگمش2 در هجوم پاپ خوان ها، یک پروژه متفاوت داریم

پیغام رونق نوازنده و آهنگساز که مخاطبان موسیقی با نوازندگی ساز دیجیریدو او را می شناسند، در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی گفت: طی ماه های اخیر مشغول فراوری نسخه دوم پروژه گیلگمش هستم که نسخه اول آن بهمن ماه سال 95 وارد بازار موسیقی شد. خوشبختانه به دلیل استقبال مناسبی که مخاطبان از این آلبوم داشتند تصمیم گرفتم نسخه دیگری از این مجموعه را برای انتشار آماده کنم که هم اکنون فراوری و ضبط آن از نیمه گذشته و با یک کارکرد جدید در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

انتشار گیلگمش2 در هجوم پاپ خوان ها، یک پروژه متفاوت داریم

رونق اضافه کرد: به دلیل اینکه دوست نداشتم فضای کار جدید مشابه پروژه قبلی باشد و به نوعی تبدیل به یک اثر تکراری نشود، تصمیم گرفتم از نوازندگان جدیدی نیز در کار استفاده کنم که بر این اساس محسن شریفیان نوازنده نی انبان، داود اریکه و میلاد درخشانی به گروه نوازندگان آلبوم اضافه شده اند.

وی ادامه داد: محور اصلی خط ملودی آلبوم گیلگمش2 روی ساز عود است که در کنار آن سازهای دیگری چون ساکسیفون و نی انبان نیز با فضای سازهای الکترونیک ترکیب شده که فکر می کنم می تواند دربرگیرنده فضای متفاوتی نسبت به آلبوم اول باشد. البته دوست داشتم هم برای آلبوم اول و هم برای این نسخه اجراهای زنده ای را هم تدارک ببینم اما مارکت موسیقی جوری روی موسیقی پاپ و خوانندگان فعال این عرصه متمرکز شده که من واقعا نمی دانم به چه شکل می توان برای چنین اجراهایی برنامه ریزی کرد. اصلا شرایط و زمان بندی مناسبی برای گروه هایی که در فضایی غیر از موسیقی پاپ فعالیت می نمایند، وجود ندارد و ما ناچاریم منتظر برنامه های دوستان حوزه پاپ باشیم که گویا فعلا در اولویت قرار دارند.

این نوازنده ساز دیجیریدو که تاکنون با خوانندگان و گروه های متعددی در عرصه موسیقی فعالیت داشته، درباره دیگر فعالیت های خود نیز اظهار کرد: پروژه دیگری هم در دست فراوری و ضبط دارم که حال و هوای موسیقایی آن در سبک الکتروجَز خواهد بود. من به همراه بابک صفرنژاد نوازنده مطرح ساز هارمونیکا، شایان نقره ساز با سینتی سایزر و شهریار وطنی نوازنده سازهای الکترونیک در آن به عنوان نوازنده حضور خواهیم داشت. این آلبوم از نظر خودم بسیار اثر متفاوتی است که امیدواریم آن را به صورت بین المللی نیز عرضه کنیم.

آلبوم گیلمگش را پیغام رونق بهمن ماه سال 95 وارد بازار موسیقی کرد. ایده فراوری این آلبوم بین سال های 91 و 92 شکل گرفت و گروه ضبط اثر را از سال 93 شروع کردند. مفهوم کلی این آلبوم روایت موسیقایی یک اثر ضدجنگ برای ترویج صلح و آرامش با استفاده از اسطوره گیلگمش در فضاسازی های موسیقی الکترونیک غربی و ترکیب آن با ملودی های کمتر استفاده شده موسیقی مشرق زمین بود. کوشش برای ایجاد فضای موسیقایی با استفاده از ملودی های شرقی از هند و آسیا و تلفیق آن با هارمونی غربی برگرفته از اسطوره گیلگمش به عنوان یکی از نام آورترین و کهن ترین آثار حماسی ادبیات دوران تمدن باستان از دیگر ویژگی های این پروژه بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 30 بهمن 1397 شناسه مطلب: 400

به "انتشار گیلگمش2 در هجوم پاپ خوان ها، یک پروژه متفاوت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گیلگمش2 در هجوم پاپ خوان ها، یک پروژه متفاوت داریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید