از کرونای پر سر و صدا تا احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت

به گزارش ویراپارس، برزخ میلیاردی مترو، جستجو برای یافتن دو مفقود شده در ارتفاعات سقز، کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران، احتمال رتبه بندی معلمان بازنشسته سال 98، احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت در سال آینده، تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین/احتمال انتقال دانشجویان در هفته آینده و... از جمله اخبار امروز اداره اجتماعی خبرنگاران است.

از کرونای پر سر و صدا تا احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت

به گزارش خبرنگاران، اداره اخبار اجتماعی امروز (12 بهمن ماه) مصاحبه و گزارش هایی روی خروجی خود منتشر نموده که بعضی از مهمترین آن ها در ادامه آمده است:

برزخ میلیاردی مترو

اوایل سال جاری شورای شهر تهران مجوز انتشار 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو در خطوط 6 و 7 را مصوب کرد، اوراقی که قرار بود در سایه روابط حسنه دولت و مدیریت شهری بلافاصله با تضمین 50 درصدی دولت منتشر گردد تا گره توسعه مترو را که کور شده بود را باز کند.

به گزارش خبرنگاران، شورای شهر تهران با رأی حداکثری خود در حالی مجوز انتشار 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه خط 6 و7 مترو را صادر کرد که قرار بود مسئولان شهرداری با توجه به قول مساعد دولت کار را در اسرع وقت پیش ببرند؛ اما شاید آن موقع هیچ کس فکر نمی کرد این منابع اقتصادی مهم در پیچ و خم تغییر مدیریت و مسائل شهرداری در سیستم اقتصادی ـ بانکی قفل گردد.

تمهیدات استان تهران برای ورود دانشجویان ایرانی مقیم چین/احتمال انتقال دانشجویان در هفته آینده

جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه از ورود ویروس کرونا به استان تهران در استانداری تهران برگزار گردید.

به گزارش خبرنگاران، محمد تقی زاده در حاشیه جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی، فرماندهی و پاسخ به بحران استان تهران که در خصوص ضرورت اقدامات و قرنطینه مسافران چین به تهران و ایجاد قرارگاه زیست پدافند غیرعامل برگزار گردید، گفت: با اعلام وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه و پیرو شیوع بیماری کرونا در دو شهر چین تعدادی از هموطنان و دانشجویان کشور ما در این کشور حضور داشتند که قرار شد با تمهیداتی به کشور بازگردند.

کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران / بیماری تست تشخیص سریع ندارد

رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به جدید بودن کرونا ویروس 2019، گفت: همین موضوع سبب شده تست تشخیص سریع برای شناسایی ویروس وجود نداشته باشد، اما فرآیند و تجهیزات آزمایش های مولکولی شناسایی بیماری به شکل کامل در کشور فراهم است.

دکتر حسین عرفانی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص آخرین تمهیدات وزارت بهداشت برای مقابله با ورود احتاقتصادی ویروسکرونا به ایران، گفت: پس از آنکه دبیرکل سازمان بهداشت جهانی به صورت رسمی خاطرنشان کرد ویروس جدید2019 باید به عنوان یک رویداد بهداشتی اضطراری با اهمیت بین المللی شناخته گردد، وزیر بهداشت در نامه ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور،دکتر اسحاق جهانگیری، خواهان محدودیت و تعلیق موقت پروازهای مستقیم به چین شد.

بیمه سلامت چه تفاوتی با تامین اجتماعی دارد؟

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت، درباره تفاوت های بیمه سلامت با سایر سازمان های بیمه گر از جمله بیمه درمان تامین اجتماعی توضیح داد.

شاهرخ رامزی در گفت وگو با خبرنگاران، درخصوص تفاوت سرانه پرداخت حق بیمه در سازمان بیمه سلامت با سازمان های بیمه گر دیگر بویژه سازمان تامین اجتماعی گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، به نوعی شاغل بوده و همه این افراد بر اساس سابقه کار و اِشِل حقوقی، سطح دریافتی های متفاوتی دارند و اینگونه نیست که براساس حداقل حقوق مصوب قانون کار، حقوق دریافت نمایند.

انتقاد بهزیستی از ستاد مبارزه با موادمخدر بدنبال عدم پرداخت بودجه درمان اعتیاد

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ستاد مبارزه با مواد مخدر به دلیل عدم پرداخت بودجه مربوط به پیشگیری و درمان معتادان متجاهر انتقاد کرد.

فرید براتی سده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه سازمان بهزیستی هنوز رقمی را برای درمان افراد مبتلا به اعتیاد از ستاد مبارزه با مواد مخدر دریافت ننموده است، گفت: این مبلغ حدود 2 میلیارد و 250 میلون تومان برای درمان افراد پذیرفته شده در مراکز سازمان بهزیستی بوده که هنوز در اختیار این سازمان قرار نگرفته است.

احتمال رتبه بندی معلمان بازنشسته سال 98

محسن حاجی میرزایی- وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بعضی همکاران نیمه اول سال 98 بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار کنیم، گفت: به هیئت مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت کوشش نمایند همکاران بازنشسته شده درسال جاری از رتبه بندی استفاده نمایند که هنوز قطعی نشده ولی ما کوشش می کنیم از آن بهره مند شوند.

نظر محیط زیست درباره واگذاری حیوانات پارک پردیسان

درحالی که بعضی برآورد ها درباره تعطیلی مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان و انتقال گونه های آن به باغ وحش های کشور مطرح می گردد، مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست می گوید: این مرکز تعطیل نمی گردد البته قصد نداریم آن را به باغ وحش تبدیل کنیم.

شهاب الدین منتظمی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان قرار است که در چارچوب رسالت سازمانی ما به کار خود ادامه دهد، اظهار کرد: ما نمی خواهیم که این مرکز بازپروری را به باغ وحش تبدیل کنیم بنابراین گونه هایی که قابلیت رهاسازی دارند را در زیستگاه خود رها می کنیم. سایر گونه ها را نیز به باغ وحش ها یا مراکز نگهداری از حیات وحش که مجوزهای لازم را دارند، تحویل می دهیم.

احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت در سال آینده

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از احتمال تغییر در طرح ترافیک پایتخت در سال آینده اطلاع داد.

سردار حسین رحیمی در گفت وگو با خبرنگاران، دراین باره گفت: جلسات کارشناسی ما در رابطه با بحث طرح ترافیک تهران و برطرف معایب و نواقص و آنالیز پیشنهادات زیادی که داده ایم شروع شده و این جلسات در حال برگزاری است.

هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام سازمان های معتبر

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از اسامی سازمان های دولتی و معتبر هشدار داد.

سرهنگ تورج کاظمی در گفت وگو با خبرنگاران، دراین باره گفت: امروزه فضای مجازی در دسترس همه شهروندان قرار گرفته است و همین موضوع ضرورت افزایش آمادگی در برابر تهدیدات و آسیب های این فضا را دو چندان نموده است. از سوی دیگر قدرت نفوذ و انتشار مطالب در فضای مجازی به اندازه ای سریع و گسترده است که گاهی افراد سودجو می توانند از آن سواستفاده نموده و کاربران بدون آگاهی قطعا قربانی این افراد خواهند شد.

جستجو برای یافتن دو مفقود شده در ارتفاعات سقز

به دنبال انتشار خبری در خصوص مفقود شدن 23 کولبر در ارتقاعات سقز، مدیرعامل هلال احمر استان کردستان با ارائه توضیحاتی در این خصوص گفت که این افراد از بومیان محلی و تعدادشان 16 نفر بوده که 14 نفرشان پیدا شده اند.

محمدباقر محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: حوالی ساعت 12:45 امروز مفقود شدن تعدادی از بومیان در منطقه سقز و بانه به ما اطلاع داده شد که در آمارهای اولیه این تعداد 23 نفر عنوان شد اما در آنالیز های بعدی تعیین شد که این افراد 16 نفر بودند. در پی همین موضوع بلافاصله تیم های سقز و بانه را آگاه کردیم و تیم های عملیاتی به محل اعزام شدند. همچنین جلسه ای هم در فرمانداری سقز برگزار گردید اما پیش از شروع عملیات این افراد در محلی به اسم سرشیو میان سقز و بانه پیدا شدند.

به گزارش خبرنگاران، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی 24 ساعت گذشته به توضیح زیر است:

بیمه سلامت چه تفاوتی با تامین اجتماعی دارد؟

احتمال اجرای آزمایشی واکسیناسیون HPV از تابستان 99

بیماری کرونا را نمی توان از مردم پنهان کرد

کروناویروس همچنان پشت مرزهای ایران / بیماری تست تشخیص سریع ندارد

احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت در سال آینده

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 1 فروردین 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 7778

به "از کرونای پر سر و صدا تا احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کرونای پر سر و صدا تا احتمال تغییر طرح ترافیک پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید