ادامه حیات انسان بر روی زمین در گرو کاهش مصرف گوشت

محققان طی جدیدترین تحقیقات خود نشان دادند که تا سال 2050 میلادی، دنیا احتیاج دارد که 50 درصد غذای بیشتری فراوری کند تا جوابگوی احتیاج نزدیک به 10 میلیارد نفر در کره زمین باشد.

ادامه حیات انسان بر روی زمین در گرو کاهش مصرف گوشت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از دیلی میل، مطالعات جدید نشان می دهد، در حال حاضر دنیا احتیاجمند کاهش مصرف گوشت و جلوگیری از هدر رفتن غذا است تا انسان ها بتوانند به زندگی خود روی کره خاکی ادامه دهند.

محققان اظهار کردند: اگر انسان ها کمتر گوشت مصرف نمایند، دنیا نیز قادر خواهد بود بدون ایجاد آسیب به محیط زیست، پاسخگوی احتیاج تغذیه ای جمعیت رو به رشد باشد.

شکست درانجام این عمل می تواند سبب تشدید تغییرات اقلیمی، افزایش آلودگی هوا و تخریب منابع طبیعی گردد.

بر اساس گفته های یک تیم تحقیقاتی بین المللی، این امر به نوبه خود می تواند زمین را برای زندگی ناامن کند.

بنابر اعلام سازمان ملل برآورد شده است که تا سال 2050 میلادی، دنیا احتیاج دارد که 50 درصد، غذای بیشتری فراوری کند تا جوابگوی احتیاج تغذیه ای نزدیک به 10 میلیارد نفر در سراسر کره خاکی باشد.

بر اساس این مطالعات جدید، وضعیت در دنیا در سال 2050 به نحوی خواهد بود که کره زمین دیگر فضای امنی برای بشریت نخواهد بود.

بر اساس این تحقیقات، برای جلوگیری از بروز این مشکل می توان رژیم غذایی هر فرد را غنی از سبزیجات، میوه، آجیل و خشکبار کرد.

در این رژیم گوشت قرمز و فرآورده های لبنی نیز باید کمتر مصرف شوند.

مرکز تحقیقاتی آکسفورد مارتین دانشگاه آکسفورد در این خصوص پیشنهاد داده است که میزان گوشت مصرفی هر فرد در هر هفته حتی به کمتر از یک بار در هفته کاهش یابد.

سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد(فائو) اعلام نموده است، حیوانات چهارپا مسئول فراوری حدود 14.5 درصد از کل گازهای گلخانه ای دنیا هستند.

هیچ راه دقیقی برای برطرف این مسائل زیست محیطی وجود ندارد، ولی تغییرات تغذیه ای و تکنولوژیکی در کشاورزی دو راه اساسی برای مبارزه با این مشکل هستند.

نتایج این پژوهش در مجله Nature انتشار یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 29 بهمن 1397 شناسه مطلب: 394

به "ادامه حیات انسان بر روی زمین در گرو کاهش مصرف گوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه حیات انسان بر روی زمین در گرو کاهش مصرف گوشت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید