آیین های ثبت ملی شده استان کرمانشاه در نوروزگاه ها اجرا می شود

به گزارش ویراپارس، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه تاکید کرد: در نوروزگاه های استان کرمانشاه اجرای آیین های ثبت ملی شده استان برای گردشگران در اولویت واقع شده است.

آیین های ثبت ملی شده استان کرمانشاه در نوروزگاه ها اجرا می شود

به گزارش ویراپارس و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، روز چهارشنبه 16 بهمن ماه 98 دومین جلسه هماهنگی ستاد سفر نوروز اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مدیرکل و معاونان برگزار شد بررسی شرایط برپایی نوروزگاه ها، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات، تبلیغات گردشگری، تامین امنیت گردشگران و استقرار راهنمایان و... مورد بررسی قرار گرفت.

امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه در این جلسه بر لزوم استفاده از راهنمایان کارت دار در اماکن گردشگری در اماکن تاریخی در ایام نوروز و سامان دهی کیوسک های اطلاع رسانی ورودی شهرها تاکید کرد.

او در ادامه شرح داد: امسال بسته فرهنگی ما اجرای برنامه های آیینی است که به عنوان میراث ملی استان کرمانشاه به ثبت رسیده اند.

او با اشاره به میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی و اکوتوریسم 2020 در استان کرمانشاه گفت: استفاده از ظرفیت حضور میلیونی گردشگران نوروزی در استان بهترین زمان برای معرفی این رویداد مهم و شناساندن ظرفیت های گردشگری استان است.

قادری در پایان با تاکید بر اینکه برای استقبال از مهمان های نوروزی و رفاه حال گردشگران از همه ظرفیت های اجرایی استان کمک خواهیم گرفت، تسریع در فرایند شکل گیری و سامان دهی برنامه های ستاد خدمات سفر و هماهنگی دستگاه های عضو ستاد را ضروری دانست که در اسرع وقت در جلسه ستاد خدمات سفر های نوروزی استان ابلاغ شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: virapars.com شناسه مطلب: 7859

به "آیین های ثبت ملی شده استان کرمانشاه در نوروزگاه ها اجرا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین های ثبت ملی شده استان کرمانشاه در نوروزگاه ها اجرا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید