آمریکا حساب های نمایندگی ونزوئلا در سازمان ملل را مسدود کرد

تهران- خبرنگاران- نماینده ونزوئلا در سازمان ملل گفت که واشنگتن همه حساب های دیپلمات های این کشور در سازمان ملل را مسدود نموده است.

آمریکا حساب های نمایندگی ونزوئلا در سازمان ملل را مسدود کرد

به گزارش چهارشنبه شب خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ساموئل مونکادا سفیر ونزوئلا در سازمان ملل در نشست امروز شورای امنیت از توقیف حساب های بانکی دیپلمات های کشورش در آمریکا اطلاع داد.

مونکادا گفت که واشنگتن همه حساب های دیپلمات های ونزوئلا در سازمان ملل را توقیف نموده و نمایندگی این کشور امکان پرداخت حقوق کارمندان خود را ندارد.

وی با اشاره به مانع تراشی آمریکا در فعالیت های نمایندگی ونزوئلا در سازمان ملل، این اقدام را در تناقض با وظایف بین المللی کشور میزان دانست.

مونکادا همچنین اضافه کرد که دیپلمات های ونزوئلایی با ممنوعیت در جابجایی روبرو هستند و اجازه ندارند بیش از 25 مایل (42.5 کیلومتر) از نیویورک دورتر بروند.

به گزارش خبرنگاران، پنس در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد از این سازمان خواست اعتبار نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا را لغو کند.

پنس با بیان اینکه بیش از 50 کشور خوان گوایدو سرنموده مخالفان دولت در ونزوئلا را به رسمیت شناخته اند، خواهان شناسایی گوایدو به عنوان رئیس جمهوری این کشور توسط سازمان ملل شد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود رو به نماینده ونزوئلا در سازمان ملل کرد و به صراحت گفت: با احترام، شما نباید اینجا باشید. شما باید به ونزوئلا برگردید و به نیکلاس مادورو بگویید که زمانش به سر آمده و وقت رفتن او است.

ونزوئلا از روز 28 ژانویه (8 بهمن ماه سال گذشته) که گوایدو رئیس مجلس ملی این کشور در خیابان های کاراکاس خود را رئیس جمهور قانونی خواند، دچار بحران داخلی و بین المللی شده است.

آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس دولت موقت در این کشور به رسمیت شناخت و خواهان کناره گیری مادورو از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

بعضی کشورهای اروپایی و متحدان آمریکا در آمریکای جنوبی و شرق آسیا همگام با واشنگتن خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در ونزوئلا شدند.

مادورو آمریکا را به راه انداختن جنگ تجاری علیه این کشور و کوشش برای ایجاد کودتا و براندازی نظام موجود در کاراکاس متهم می نماید.

شبد**9416**1010

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 14 تیر 1398 شناسه مطلب: 2183

به "آمریکا حساب های نمایندگی ونزوئلا در سازمان ملل را مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا حساب های نمایندگی ونزوئلا در سازمان ملل را مسدود کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید